REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
firma
Pokaż firmę
PhysioLab fizjoterapia i trening
Kraków, Malinowa 4
firma
Pokaż firmę
Stanisław i Stanisława Żuczek
firma
Pokaż firmę
Maria i Andrzej Łoś
ArcelorMittal inwestuje w warszawską hutęartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal inwestuje w warszawską hutę
O 25 proc. zwiększono efektywność energetyczną i ograniczono emisję gazów cieplarnianych w ArcelorMittal Warszawa. W hucie zakończono kluczową inwestycję, dzięki czemu poszerzono ofertę wymiarową zakładu i podniesiono jakość oferowanych wyrobów.
W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracy
Najnowszy, czwarty magazyn dystrybucyjny sieci Stokrotka o powierzchni 26 tys. mkw. powstaje w Rzeszowie. Będzie docelowo zaopatrywać 250 sklepów spożywczych sieci Stokrotka. Obiekt zacznie działać ostatnim kwartale 2023 roku.
Volkswagen rozpoczął rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w fabryce we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozpoczął rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w fabryce we Wrześni
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trwa budowa drugiej farmy fotowoltaicznej przy fabryce Volkswagena we Wrześni pod Poznaniem. To jeden z największych projektów solarnych on-site w Europie. Inwestycję realizuje firma Quanta Energy.
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]
Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Śred...
[Polska] Dobra sytuacja na polskim rynku nieruchomości magazynowych – utrzymuje się wysoki popyt na powierzchnie przemysłowe i logistyczneartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dobra sytuacja na polskim rynku nieruchomości magazynowych – utrzymuje się wysoki popyt na powierzchnie przemysłowe i logistyczne
Według najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w I kw. 2016 r. odnot...
PKP PLK S.A. przekażą samorządowi dwa odcinki na liniach kolejowych nr 283 i 322 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. przekażą samorządowi dwa odcinki na liniach kolejowych nr 283 i 322 na Dolnym Śląsku
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. porozumiały się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie przekazania niewykorzystywanych obecnie linii kolejowych. Samorząd, przez najbliższe 30 lat, będzie zarządzać dwoma odcinkami tras. Zapewni to lepsze wykorzystanie infrastruktury kolejowej w regionie.
Czy znajdą się chętni na dzierżawę MOP-ów na A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia?artykuł
Pokaż artykuł
Czy znajdą się chętni na dzierżawę MOP-ów na A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia?
Do 15 marca 2023 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) czeka na oferty firm zainteresowanych dzierżawą dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) na A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. Przyszli dzierżawcy dostosują obecnie funkcjonujące MOP-y Wierzchowisko Wschód i Zachód do funkcji komercyjnej, budując stacje paliw oraz obiekty gastronomiczno-handlowe.
Po oddaniu KST IV przyjdzie czas na nową siatkę połączeń. Kraków stawia na współpracę i dialog [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po oddaniu KST IV przyjdzie czas na nową siatkę połączeń. Kraków stawia na współpracę i dialog [FILM]
Coraz bliżej ukończenia linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic, jednej z najważniejszych inwestycji transportowych Krakowa ostatnich lat. To nie tylko otwarcie nowej trasy, ale także nowy etap myślenia o całej siatce połączeń w mieście. Kraków już teraz przygotowuje zmiany, które mają lepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców. I robi to w formule szerokiej współpracy z radnymi dzielnicowymi, stroną społeczną, ekspertami transportowymi oraz środowiskiem akademickim.
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
KGHM z pozwoleniami na budowę w Głogowie zespołu farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z pozwoleniami na budowę w Głogowie zespołu farm fotowoltaicznych
KGHM otrzymał od starosty głogowskiego trzy pozwolenia na budowę zespołu projektów farm fotowoltaicznych o łącznej zainstalowanej mocy 7,5 MW. Inwestycja jest planowana do realizacji na terenie oddziału miedziowej spółki – Huty Miedzi Głogów.
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja w województwie śląskim. H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta programem Hy2Infra.
Spotkanie prezydenta Dudy z amerykańskim biznesem. Tematem rozmów polski atomartykuł
Pokaż artykuł
Spotkanie prezydenta Dudy z amerykańskim biznesem. Tematem rozmów polski atom
W Nowym Jorku, (we wtorek 4 marca - dop red. ) trzeciego dnia wizyty Pary Prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z kierownictwem firmy Westinghouse/Bechtel. To główni wykonawcy projektowanej w Polsce elektrowni jądrowej – liderem konsorcjum na etapie projektowania elektrowni jest Westinghouse, a w czasie budowy będzie Bechtel.
S10 Solec – Toruń Zachódinwestycja
Pokaż inwestycję
S10 Solec – Toruń Zachód
Solec Kujawski
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorów
Zielone budownictwo stało się nie tylko modą, ale przede wszystkim opłacalnym i przyszłościowym podejściem do inwestycji w sektorze nieruchomości. Łączy bowiem dbałość o środowisko naturalne z oszczędnościami i rosnącą wartością nieruchomości. Ponadto można przypuszczać, że w perspektywie czasu, na rynku wtórnym pojawią się nieruchomości, które, nie spełniając norm i wymogów określonych przez Unię Europejską, staną się trudno zbywalne, co wpłynie negatywnie na ich wartość rynkową. Dlatego inwestowanie w zielone budynki już dziś się opłaca. Oto jakie trendy związane z tą koncepcją warto wziąć pod uwagę.
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?artykuł
Pokaż artykuł
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?
Zgodnie z nowelizacją dyrektywy budynkowej, przyjętą 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski, od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane. Tym samym termomodernizacja budynków staje się jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę ich efektywności energetycznej. W kontekście zmian klimatycznych i rosnących kosztów energii, termomodernizacja to nie tylko istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale także środek oszczędności finansowych dla właścicieli nieruchomości. Jednak czy polskie firmy są gotowe na inwestycje związane z termomodernizacją?
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsce
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
REKLAMA