REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Republika Wnętrz – Grupa wybuduje Osiedle artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Republika Wnętrz – Grupa wybuduje Osiedle
Wrocławski deweloper Republika Wnętrz – Grupa rozpoczyna nową inwestycję w stolicy Dolnego...
[Wrocław] Nowe sklepy w Alejach Bielanyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe sklepy w Alejach Bielany
Listopad i grudzień przyniosły Alei Bielany trzech nowych najemców. Na terenie centrum otwarto sklep...
Warszawa: Okopowa 59A – na Powązkach wyrasta apartamentowiec od Home Invest [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Okopowa 59A – na Powązkach wyrasta apartamentowiec od Home Invest [WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Okopowej powstaje niemal 100 nowych mieszkań. Pomieszczą się w ośmiopiętrowym budynku z g...
Szczecin: Ogłoszono przetarg na budowę boiska Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacjiartykuł
Pokaż artykuł
Szczecin: Ogłoszono przetarg na budowę boiska Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji
Do konkursu przystąpiło sześć firm. Na realizację nowej inwestycji Miejski Ośrodek Sportu Rekre...
Prawie 100-metrowy biurowiec Widok Towers w Warszawie przyciągnął kolejnych najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 100-metrowy biurowiec Widok Towers w Warszawie przyciągnął kolejnych najemców
Stojący w centrum Warszawy przy Alejach Jerozolimskich 44 biurowiec Widok Towers pozyskał kolejnych...
Poznań ma stać się sercem polskiej zbrojeniówki. PGZ buduje Wielkopolskie Centrum Pancerne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Poznań ma stać się sercem polskiej zbrojeniówki. PGZ buduje Wielkopolskie Centrum Pancerne [FILM]
Stolica Wielkopolski wchodzi do pierwszej ligi przemysłu obronnego. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. ujawnia plany, które mogą całkowicie odmienić rolę Poznania w krajowym sektorze obronnym. W stolicy Wielkopolski powstaje Wielkopolskie Centrum Pancerne – nowy, strategiczny ośrodek produkcji i serwisowania pojazdów wojskowych. Projekt zakłada połączenie potencjału Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych oraz H. Cegielski-Poznań, a jego efektem ma być m.in. produkcja Ciężkiego Bojowego Wozu Piechoty oraz rozwój pancernych dronów lądowych.
MAAG Polska rozbuduje fabrykę w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
MAAG Polska rozbuduje fabrykę w Zabrzu
We wrześniu 2025 roku MAAG Polska rozpocznie jedną z kluczowych inwestycji w swojej historii, której wartość szacowana jest na około 12 milionów złotych. Jej strategicznym celem jest wejście na rynek stolarki otworowej poprzez uruchomienie seryjnej produkcji innowacyjnych listew transportowo-montażowych, opracowanych w ramach własnych działań badawczo-rozwojowych.
Przybywa condohoteli w Polsce, ale na rynku widoczne są już oznaki nasycenia [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Przybywa condohoteli w Polsce, ale na rynku widoczne są już oznaki nasycenia [RAPORT]
Według raportu Emmerson Evaluation – "Rynek hoteli i condohoteli w Polsce" w 2022 roku wśród nowopowstających obiektów dominowały projekty realizowane w systemie condo. W ciągu roku podaż condohoteli na największych rynkach turystycznych wzrosła o około 2400 apartamentów, a w pierwszym półroczu 2023 r. o ponad 600 kolejnych. O najwięcej nowych pokoi wzbogaciła się oferta nadmorskich i górskich miejscowości turystycznych, niewiele nowych obiektów zyskały aglomeracje. Rynek condo wykazuje coraz większe oznaki nasycenia.
Ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie zdecydował się na kolejną inwestycję w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem zainwestuje w Grudziądzu. Deweloper wybuduje w tym mieście Panattoni Park Grudziądz o powierzchni najmu wynoszącej 69 148 mkw.
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykachartykuł
Pokaż artykuł
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykach
Od uruchomienia największego po 1989 roku programu mieszkaniowego minęły trzy pełne miesiące. – Najnowsze dane statystyczne potwierdzają, że program Pierwsze Mieszkanie idealnie trafił w potrzeby społeczeństwa – mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Dobiega końca budowa nowej, dużej, wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa nowej, dużej, wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Dobiegają końca prace na budowie nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Inwestycja powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska.
Podpisanie umowy z Amerykanami w sprawie polskiego atomu coraz bliżej?artykuł
Pokaż artykuł
Podpisanie umowy z Amerykanami w sprawie polskiego atomu coraz bliżej?
Polska zbliża się do kluczowego momentu w rozwoju energetyki jądrowej. Już w przyszłym tygodniu może dojść do podpisania umowy pomostowej dotyczącej budowy pierwszej elektrowni atomowej z udziałem Westinghouse i Bechtel.
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznej
TAURON zakończył budowę farmy fotowoltaicznej PV Postomino (90 MW) w województwie zachodniopomorskim, która razem z Farmą Wiatrową Marszewo (100 MW), dzięki zastosowaniu formuły cable pooling tworzy unikatowe połączenie. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Grupie TAURON oraz jedno z pierwszych o tej skali w Polsce. W Marszewie w ramach jednego przyłącza energetycznego współpracują dwie niezależne instalacje odnawialnych źródeł energii.
Sieć Hotele Diament z 14. obiektem w Polsce, po zakupie hotelu w Bielsku-Białej artykuł
Pokaż artykuł
Sieć Hotele Diament z 14. obiektem w Polsce, po zakupie hotelu w Bielsku-Białej
Sieć Hotele Diament powiększa się o 14. obiekt w swoim portfolio, nabywając prestiżowy Hotel Vienna w Bielsku-Białej – to kolejny strategiczny krok w ekspansji sieci i umacnianiu dominującej pozycji na hotelowej mapie południowej Polski. Obiekt z wieloletnią historią, dobrze znany zarówno gościom indywidualnym, jak i firmom, wchodzi w nowy etap funkcjonowania – pod marką sieci Hotele Diament.
Kulisy budowy najdroższego i najbardziej spektakularnego odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kulisy budowy najdroższego i najbardziej spektakularnego odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 na Podkarpaciu [FILMY+ZDJĘCIA]
Miliony metrów sześciennych wykopów, setki tysięcy kursów wywrotek i ciężkie maszyny pracujące bezpośrednio w terenie. Tak w praktyce wygląda budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica-Jawornik.
[Polska] Czy przybywa mieszkań w ofercie deweloperówartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy przybywa mieszkań w ofercie deweloperów
Czy oferta firm rośnie? Czy deweloperzy mają teraz w sprzedaży więcej mieszkań niż rok temu? Czy pla...
Tory tramwajowe w stolicy coraz zieleńszeartykuł
Pokaż artykuł
Tory tramwajowe w stolicy coraz zieleńsze
Już 33 km torów tramwajowych w stolicy jest pokryte zielonym dywanem. Ale to nie koniec – w przyszłym roku tramwaje pojadą po kolejnych kilkunastu kilometrach zielonych torów.
Belgijska firma GH Development stawia na Warszawę. Powstanie ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach artykuł
Pokaż artykuł
Belgijska firma GH Development stawia na Warszawę. Powstanie ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach
GH Development, belgijski deweloper, planuje dostarczyć na stołeczny rynek mieszkaniowy ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach. Firma prowadzi prace przygotowawcze w obrębie terenów w Warszawie na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Północ, Wawrze, we Włochach i na Woli. W planach jest także wejście do największych miast regionalnych w Polsce. Właśnie otwarto nowe biuro GH Development we Wrocławiu.
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Tech rozbudowuje fabrykę w woj. śląskim [WIZUALIZACJE]
Kolejna polska firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w województwie śląskim, w którym między innymi produkowane będą izolacje do systemów bateryjnych. Tym razem w miejscowości Kalety, w powiecie tarnogórskim. Swój zakład produkcyjny rozbudowuje firma EKO-TECH Sp. z o.o. Sp.k., polska firma rodzinna z bogatym doświadczeniem w branży materiałów samoprzylepnych.
ALDI otworzy dwa nowe sklepy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ALDI otworzy dwa nowe sklepy w Polsce
Sieć konsekwentnie realizuje plan ekspansji na 2025 rok, który zakłada utworzenie ok. 60 nowych placówek. Już w środę, 26 marca swoje progi dla klientów otworzy pierwszy sklep ALDI w Czechowicach-Dziedzicach. Zaledwie dzień później, 27 marca, sieć zadebiutuje w Brzezinach, będzie to 26 sklep w województwie łódzkim i 366. w skali całego kraju.
REKLAMA