REKLAMA
Znaleziono 8838 wyników
Ruszyła budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [MAPY]
Ruszyła budowa ostatniego, blisko czterokilometrowego, odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW), który połączy ul. Grota-Roweckiego z Aleją Karkonoską. WOW to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych na Dolnym Śląsku, a jej łączna wartość sięga 900 milionów złotych. W spotkaniu 28 pażdziernika uczestniczyli marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado i przedstawiciele samorządów stolicy Dolnego Śląska oraz aglomeracji wrocławskiej.
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepła
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane.
Tramwaj dotrze do granicy Wrocławia. Wielu chętnych na wykonanie projektuartykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj dotrze do granicy Wrocławia. Wielu chętnych na wykonanie projektu
Miejska spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na koncepcję i projekt przebudowy ulicy Opolskiej. Od pętli "Księże Małe" poprowadzone zostanie nowe torowisko autobusowo-tramwajowe aż do granicy Wrocławia z gminą Siechnice. W sumie pas drogowy objęty planowaną inwestycją to blisko 3 km. Nowego torowiska ma powstać 2,3 km.
[Białystok] EC będzie miała instalację do odazotowania spalinartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] EC będzie miała instalację do odazotowania spalin
25 listopada została zawarta umowa na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin na kotłac...
Aglomeracja Wrocławska: W Siechnicach powstanie nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: W Siechnicach powstanie nowy park handlowy
Kilkanaście kilometrów od Wrocławia, w Siechnicach powstanie nowy park handlowy. Zostanie zlokalizow...
Pociągiem z Wrocławia przez Siechnice do Jelcza i Opola po nowych mostach i wiaduktachartykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem z Wrocławia przez Siechnice do Jelcza i Opola po nowych mostach i wiaduktach
Od 10 października wracają regularne połączenia pasażerskie na trasie Wrocław - Siechnice - Jelcz - Opole. Linią kursują już pociągi towarowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły istotne prace przy przebudowie i budowie mostów oraz wiaduktów pomiędzy Czernicą Wrocławską i Siechnicami. Inwestycja za ponad 41 mln zł netto realizowana jest ze środków budżetowych.
[Wrocław] Prezydent z marszałkiem chcą połączyć Wałbrzych z Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Prezydent z marszałkiem chcą połączyć Wałbrzych z Wrocławiem
Nie, to nie pomyłka. Urząd marszałkowski zaproponował Powiatowi Wałbrzyskiemu przystąpienie do aglom...
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisana
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i konsorcjum firm Siemens oraz Siemens Industrial Turbomac...
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciu
Produkcja zielonego wodoru jest elementem strategii Polenergii. Grupa, która jest jednym z liderów energetyki odnawialnej w Polsce, prowadzi zaawansowany program rozwoju produkcji tego surowca.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Blok gazowy w EC4
Łódź, Jadwigi Andrzejewskiej 5
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiej
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, wybudowana została nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy.
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiem
27 maja br. Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA z Grupy PGE S.A. podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) kolejną umowę na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach. Kwota udzielonego finansowania preferencyjnego w ramach zawartej umowy wynosi 50 mln zł. Wartość kontraktu podpisanego na realizację inwestycji w Siechnicach wynosi 1 mld 160 mln zł.
[Siechnice] Osiedle "Tarasy Południa"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Siechnice] Osiedle "Tarasy Południa"
Święta Katarzyna, Zagródki
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy kominartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy komin
226 metrowy komin na krakowskim Łęgu, oddany do użytku jako pierwszy 42 lata temu, zostanie rozebran...
firma
Pokaż firmę
L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz
Zielona Góra, al. Wojska Polskiego 26/1
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]
W Elektrociepłowni gdyńskiej trwa budowa Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej nr 2, w której w lutym br. PGE Energia Ciepła zainicjowała proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. Zamontowane zostały już trzy kotły wodne – olejowo-gazowe o mocy 30 MW każdy, stanął komin dla nowego źródła wytwórczego, a budowa budynku kotłowni została już praktycznie zakończona.
[Wrocław] Mieszkańcy boją się spalarni śmieci i sortowni odpadów. Domagają się konsultacjiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkańcy boją się spalarni śmieci i sortowni odpadów. Domagają się konsultacji
Mieszkańcy północnych osiedli Wrocławia są zaniepokojeni planami budowy spalarni śmieci oraz&nb...
Podpisano umowę na projekt modernizacji linii kolejowej Wrocław-Siechnice-Jelcz-Opoleartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na projekt modernizacji linii kolejowej Wrocław-Siechnice-Jelcz-Opole
Za blisko 24 mln zł będą wykonane projekty dla przyszłych prac na linii kolejowej  Wrocław – Op...
Certus Investment inwestuje w podwrocławskich Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
Certus Investment inwestuje w podwrocławskich Siechnicach
Trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji kolejnej nowej inwestycji mieszkaniowej w podwrocławskich Siechnicach. Tym razem będzie to kompleks budynków jednorodzinnych.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
REKLAMA