REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zakończyła się budowa nowego magazynu Nestlé w Kaliszuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa nowego magazynu Nestlé w Kaliszu
Nowoczesny obiekt magazynowy wysokiego składowania, z dokami załadunkowymi i zapleczem socjalnym, zrealizowała Grupa Antczak dla Nestlé Polska S.A. w Kaliszu. Po zakończeniu prac budowlanych obiekt został przekazany inwestorowi.
Co słychać na budowie wartej ok. 2 miliardy złotych nowej, wielkiej elektrowni gazowej w Grudziądzu? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wartej ok. 2 miliardy złotych nowej, wielkiej elektrowni gazowej w Grudziądzu? [FILM]
W Grudziądzu trwa budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowej o mocy 560 MW. Będzie to jedna najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie, gwarantująca dostawy energii dla miliona gospodarstw domowych. Zastosowanie bloku gazowo-parowego o wysokiej elastyczności sprawi, że nowa jednostka będzie skutecznie współpracować z odnawialnymi źródłami energii, tym samym przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 bez ryzyka zakłóceń w dostawach prądu dla odbiorców. Wartość tej inwestycji to prawie 2 miliardy złotych.
SUPRAVIS inwestuje w fabrykę opakowań dla żywności w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
SUPRAVIS inwestuje w fabrykę opakowań dla żywności w Bydgoszczy
Kolejna decyzja o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji została wydana przez Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem decyzja trafiła do firmy SUPRAVIS spółka akcyjna z Bydgoszczy – jednego z liderów rynku opakowań dla żywności w Polsce. Przedsiębiorca planuje przeznaczyć na nową inwestycję niemal 60 mln zł.
[opolskie] Więcej Alstomu w Opolu?artykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Więcej Alstomu w Opolu?
Lider konsorcjum, które jest odpowiedzialne za budowę dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole, Rafako...
ONDE z finansowaniem na realizację dwóch nowych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ONDE z finansowaniem na realizację dwóch nowych farm fotowoltaicznych w Polsce
Firma ONDE zrealizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. SPV Czerwona Woda oraz Invest PV – spółki zależne ONDE – podpisały z mBankiem umowę kredytową dotyczącą finansowania budowy dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 18,72 MW, z możliwością rozszerzenia finansowania o budowę trzeciej farmy fotowoltaicznej o mocy 4,42 MW.
TAURON ma już 200 turbin wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma już 200 turbin wiatrowych w Polsce
TAURON zakończył budowę farmy wiatrowej Majewo zlokalizowanej w gminie Milejewo w województwie warmińsko-mazurskim. To jedenasta farma wiatrowa Grupy, a moc zainstalowana w 200 turbinach wynosi 416 MW.
Wrocław: Co dalej z budową szkoły na Lipie Piotrowskiej? Miasto nie odpuszcza działekartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Co dalej z budową szkoły na Lipie Piotrowskiej? Miasto nie odpuszcza działek
Krajowy Zasób Nieruchomości, odpowiedzialny m.in. za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus,...
Wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliachartykuł
Pokaż artykuł
Wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach
Pierwsze trzy miesiące 2023 r. przyniosły wyraźny wzrost liczby mieszkań sprzedanych na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach. Łącznie na sześciu głównych rynkach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi deweloperzy sprzedali ponad 11,4 tys. mieszkań. Był to wynik lepszy aż o 34% w porównaniu z poprzednim, IV kwartałem 2022, w którym już było widać odbicie sprzedaży. Co najważniejsze, liczba sprzedanych mieszkań była wyższa również w porównaniu do wyników sprzed roku (+10%). Eksperci JLL, lidera doradztwa branży nieruchomości w Polsce, komentują dane za pierwszy kwartał 2023 roku na rynku mieszkaniowym.
[Siechnice] Osiedle "Agata"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Siechnice] Osiedle "Agata"
Siechnice, Węgry
Nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu. Poznaliśmy chętnych do ich budowyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu. Poznaliśmy chętnych do ich budowy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na dzierżawę miejsc pod budowę i obsługę ogólnodostępnych, szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych na 31 Miejscach Obsługi Podróżnych na terenie Polski. 
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data centerartykuł
Pokaż artykuł
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data center
Grupa 3S, należąca do spółki P4, operatora sieci Play, uruchomiła w Gdańsku nowe data center. Oddane do użytku centrum danych przy ul. Nowy Świat 40, to obiekt przejęty przez operatora w ubiegłym roku, a następnie gruntownie zmodernizowany. Wcześniej budynek był dzierżawiony przez globalnego dostawcę technologii informatycznych, który świadczył tam usługi dla jednego ze swoich międzynarodowych kontrahentów.
Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu została rozbudowana. Jest gotowa na zwiększenie produkcji artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu została rozbudowana. Jest gotowa na zwiększenie produkcji
W Fabryce Broni „Łucznik” - Radom odbyło się we wtorek, 25 listopada uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. Uroczystość poprzedziło złożenie kapsuły czasu, w której umieszczono pamiątki dokumentujące współczesną historię zakładu, wpisując je w obchody 100-lecia Fabryki Broni.
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowniartykuł
Pokaż artykuł
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, oddała do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni. To kolejny etap dekarbonizacji źródeł wytwórczych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Plan dekarbonizacji w kieleckiej elektrociepłowni zakłada, że do 2029 roku nastąpi wyłączenie z eksploatacji źródła węglowego i stanie się ona niskoemisyjna.
Amerykańska firma Cummins otworzy pod Krakowem Europejskie Centrum Odbudowy Silnikówartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Cummins otworzy pod Krakowem Europejskie Centrum Odbudowy Silników
Kolejna amerykańska inwestycja w Małopolsce. Koncern Cummins wybrał lokalizację w Modlniczce (powiat krakowski, gmina Wielka Wieś) w pobliżu Krakowa na południu Polski na lokalizację nowego centrum przebudowy silników o dużej mocy.
[śląskie] Erg rozwija zaplecze produkcyjne i optymalizuje koszty logistyczne.artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Erg rozwija zaplecze produkcyjne i optymalizuje koszty logistyczne.
W Dąbrowie Górniczej uruchomione zostały dwa nowoczesne ciągi technologiczne, które pozwolą na zwięk...
Maspex zainwestuje ponad 200 mln zł w rozbudowę fabryki pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Maspex zainwestuje ponad 200 mln zł w rozbudowę fabryki pod Krakowem
Grupa Maspex, największa polska prywatna grupa w branży spożywczej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje zrealizować kolejną inwestycję o wartości ponad 200 mln zł. Nowy projekt będzie wspierany przez Krakowski Park Technologiczny, w programie Polska Strefa Inwestycji. Inwestycja będzie realizowana w zakładzie w Wadowicach i pozwoli Grupie Maspex na dalsze umacnianie pozycji lidera na rynku spożywczym.
Zielona rewolucja na polskim morzuartykuł
Pokaż artykuł
Zielona rewolucja na polskim morzu
Morska energetyka wiatrowa może stać się jednym z filarów transformacji polskiej energetyki. O potencjale offshore i nowych perspektywach dla polskiej gospodarki i rynku pracy rozmawiali uczestnicy panelu „Bezpieczna przyszłość energetyczna Polski – energia z morza”, który odbył się w trakcie Poznańskiego Kongresu Gospodarczego.
PGE wybuduje nową, wielką szczytową elektrownię gazową w Rybniku artykuł
Pokaż artykuł
PGE wybuduje nową, wielką szczytową elektrownię gazową w Rybniku
Polska Grupa Energetyczna, która buduje w Elektrowni Rybnik blok gazowo-parowy o mocy 882 megawatów, zbuduje tam również do 2029 r. szczytową elektrownię gazową o mocy ok. 600 MW - podała we wtorek spółka.
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
REKLAMA