REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podziemna kolej w Łodzi nabiera kształtu – Koziny w centrum wielkich zmian [ZDJĘCIA]
Pod Łodzią powstaje kolejowy tunel średnicowy. Wydrążone tunele jednotorowe podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec są gotowe do prac wykończeniowych i instalacyjnych. Największy z trzech przystanków na tej trasie, Łódź Koziny, gdzie ruch pociągów, będzie prowadzony na dwóch poziomach, zyskuje perony.
Za ponad ćwierć miliarda złotych stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad ćwierć miliarda złotych stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę
Mieszkańcy oraz turyści przyjeżdżający do Ostródy pociągami zyskali oczekiwany komfort obsługi. Dzięki otwarciu przejścia podziemnego wraz z windami na perony zmodernizowana stacja zapewnia lepszy dostęp do kolei w kierunku Iławy i Olsztyna dla wszystkich podróżnych. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 254 mln zł netto jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Inwestycja za ponad ćwierć miliarda złotych netto. Stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ponad ćwierć miliarda złotych netto. Stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę [FILM]
Wielka inwestycja kolejowa w północno wschodniej części Polski. Za ponad ćwierć miliarda złotych netto stacja Ostróda przechodzi wielką przebudowę. Mieszkańcy oraz turyści przyjeżdżający do Ostródy pociągami zyskali oczekiwany komfort obsługi. Dzięki otwarciu przejścia podziemnego wraz z windami na perony zmodernizowana stacja zapewnia lepszy dostęp do kolei w kierunku Iławy i Olsztyna dla wszystkich podróżnych. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 254 mln zł netto jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Z terminalu w Świnoujściu skorzysta kolejna firma. ORLEN Neptun z nową umowąartykuł
Pokaż artykuł
Z terminalu w Świnoujściu skorzysta kolejna firma. ORLEN Neptun z nową umową
ORLEN Neptun podpisał kolejny kontrakt na wykorzystanie infrastruktury morskiego terminala instalacyjnego w Świnoujściu. Na mocy porozumienia zawartego ze Smulders, odpowiedzialnego za produkcję wewnętrznych platform dla projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, w zachodniopomorskim terminalu Grupy ORLEN magazynowane i montowane będą stalowe komponenty farmy. Wcześniej spółka zawarła podobną umowę z Ocean Winds dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. Świnoujście Offshore Terminal docelowo umożliwi instalację kilkudziesięciu turbin wiatrowych rocznie, stając się najważniejszym centrum instalacyjnym offshore wind w regionie Bałtyku.
PKP PLK kontynuują modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK kontynuują modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę kolejnego odcinka linii nr 8 (Miąsowa – Sitkówka Nowiny). Podniesiona zostanie prędkość pociągów do 140 km/h, zwiększy się przepustowość stacji kolejowych i podniesione będzie bezpieczeństwo dzięki modernizacji przejazdów kolejowo-drogowych oraz instalacji cyfrowego systemu sterowania ruchem. To kontynuacja inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. na rzecz nowoczesnego i sprawnego transportu w województwie świętokrzyskim.
Koleje Dolnośląskie kupują nowy tabor. Elfy II za niemal pół miliarda złotych! artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują nowy tabor. Elfy II za niemal pół miliarda złotych!
To już kolejne tak poważne partnerstwo finansowe obu instytucji. Koleje Dolnośląskie i PKO Bank Polski zawarły umowę kredytową na zakup dziesięciu nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf II z Pesy Bydgoszcz. Pozwoli to wzmocnić siatkę połączeń adekwatnie do rosnących potrzeb mieszkańców regionu.
GZM: Apel o budowę dodatkowych torów kolejowych między Będzinem a Dąbrową Górnicząartykuł
Pokaż artykuł
GZM: Apel o budowę dodatkowych torów kolejowych między Będzinem a Dąbrową Górniczą
Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zwróciło się z apelem do Ministra Infrastruktury o budowę dwóch dodatkowych torów między Będzinem a Dąbrową Górniczą-Ząbkowicami.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Budynek Biurowo-Usługowy, ul. Grunwaldzka
Poznań, Grunwald
Biurowiec, ul. Kolejowainwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec, ul. Kolejowa
Wrocław, Stare Miasto, Kolejowa
Budynek wielorodzinny, ul. Żwirki i Wiguryinwestycja
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Żwirki i Wigury
Oświęcim, Zator
Osiedle, ul. Grota-Roweckiego 205inwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle, ul. Grota-Roweckiego 205
Wrocław, Krzyki, Grota-Roweckiego 205
Aleja Lawendowainwestycja
Pokaż inwestycję
Aleja Lawendowa
Kiełczów, Lawendowa
Remont placu Dąbrowskiego w Łodziinwestycja
Pokaż inwestycję
Remont placu Dąbrowskiego w Łodzi
Łódź, Śródmieście, Dąbrowskiego Plac
Rogowska (Profit Development)inwestycja
Pokaż inwestycję
Rogowska (Profit Development)
Wrocław, Fabryczna, Rogowska 131
MLP Zgorzelecinwestycja
Pokaż inwestycję
MLP Zgorzelec
Zgorzelec, Sulikowska 4
Wrocław Campus 2inwestycja
Pokaż inwestycję
Wrocław Campus 2
Krzyżowice
Focus Hotel Premium Olsztyninwestycja
Pokaż inwestycję
Focus Hotel Premium Olsztyn
Olsztyn, Marii Skłodowskiej-Curie
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Wiewiórczainwestycja
Pokaż inwestycję
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Wiewiórcza
Białystok, Wiewiórcza
Będą wielkie inwestycje wokół dworca i stacji Bielsko-Biała Głównaartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje wokół dworca i stacji Bielsko-Biała Główna
Przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych S.A., Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz Miasta Bielsko-Biała podpisali 13 marca dokumenty regulujące współpracę przy zagospodarowaniu kolejowych gruntów. Dzięki temu przy stacji Bielsko-Biała Główna powstaną m.in. centrum przesiadkowe integrujące różne środki transportu, nowoczesne centrum sterowania ruchem kolejowym i zaplecza techniczne oraz inwestycje o charakterze komercyjnym. W wydarzeniu wzięli udział sygnatariusze porozumienia oraz wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski.
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarów
Nowy rozdział dla kolejnego terenu pofabrycznego w województwie śląskim. Pod koniec 2024 roku DL Invest Group sfinalizowała zakup blisko 53‑hektarowego kompleksu przemysłowego w Bielsku‑Białej od koncernu Stellantis. Transakcja opiewała na około 27 mln euro, a początkowe zapowiedzi mówiły głównie o przekształceniu terenu w nowoczesną strefę logistyczno‑produkcyjną. Dziś wiadomo już, że plany są znacznie bardziej ambitne – na terenie dawnej fabryki silników Fiata ma powstać jedno z największych w Polsce centrów danych.
REKLAMA