REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Magazyn smaku pod Warszawą. Kuchnie Świata S.A. najemcą CTPark Warsaw Northartykuł
Pokaż artykuł
Magazyn smaku pod Warszawą. Kuchnie Świata S.A. najemcą CTPark Warsaw North
Firma Kuchnie Świata wynajęła ponad 6 220 mkw. powierzchni w podwarszawskim kompleksie CTPark Warsaw North w gminie Czosnów. Otworzyła tam centrum magazynowo-wysyłkowe z zapleczem biurowym. Podpisana na okres 10 lat umowa zakłada możliwość ekspansji przedsiębiorstwa w ramach tej lokalizacji.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków IIartykuł
Pokaż artykuł
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys. mkw. powierzchni w kompleksie MLP Pruszków II. W zawarciu umowy najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.
Pod Warszawą otwarto wielkie centrum dystrybucyjne Bricomarchéartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą otwarto wielkie centrum dystrybucyjne Bricomarché
Na logistycznej mapie działalności Grupy Muszkieterów pojawił się Nowy Modlin. W ramach realizacji strategii rozwoju logistyki Bricomarché, sieć posiadająca 224 supermarkety typu “dom i ogród”, uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne w Warsaw North Logistic Park. Obiekt umożliwi realizację planów ekspansji sieci w północnej, centralnej i wschodniej Polsce. Pozwoli także na optymalizację łańcucha dostaw dla istniejących punktów sprzedaży.
Archicom rozpoczyna sprzedaż ostatniego etapu projektu Wieża Jeżyce w Poznaniu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczyna sprzedaż ostatniego etapu projektu Wieża Jeżyce w Poznaniu [WIZUALIZACJE]
Archicom, ogólnopolski deweloper z Grupy Echo, 15 maja rozpoczął sprzedaż ostatniego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. W jego ramach powstanie 240 mieszkań, a realizacja domknie wieloetapowy projekt mieszkaniowy rozwijany na terenie dawnych zakładów Apator-Powogaz.
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]
– „Przeznaczamy miliardy złotych na laboratoria sztucznej inteligencji w ośmiu tysiącach szkół podstawowych i czterech tysiącach szkół ponadpodstawowych” – podkreślił Premier Donald Tusk podczas wydarzenia „Sztuczna inteligencja w edukacji - inwestycje i perspektywy”, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. AI w polskiej szkole staje się rzeczywistością dzięki rządowym inwestycjom w rozwój infrastruktury oraz kompetencji cyfrowych. Dostawy specjalistycznych zestawów laboratoriów sztucznej inteligencji do placówek edukacyjnych już się rozpoczęły i potrwają do drugiej połowy lipca. Szef rządu zaapelował również do uczniów, aby korzystali z narzędzi AI w sposób odpowiedzialny, świadomy i bezpieczny. – „To Wy macie nią rządzić, nie ona Wami” - mówił szef rządu. Dlatego nie można lekceważyć zagrożeń, jakie niesie sztuczna inteligencja.
Niemiecka firma Hermes Fulfilment zainwestuje 300 milionów euro w gminie Iłowa. Powstanie 1900 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Hermes Fulfilment zainwestuje 300 milionów euro w gminie Iłowa. Powstanie 1900 miejsc pracy
Kolejna wielka inwestycja w województwie lubuskim, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Niemiecka firma Hermes Fulfilment rozpoczęła budowę w gminie Iłowa nowego, wielkiego centrum logistycznego o pow. 150 tys. mkw.
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojowe
Kolejna duża, międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne, zwiększa swoją obecność we Wrocławiu. Otworzy nowe centrum badawczo-rozwojowe, na które otrzyma rządowe dofinansowanie w postaci dotacji celowej.
Więcej miejskich mieszkań w energooszczędnych budynkach w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Więcej miejskich mieszkań w energooszczędnych budynkach w Warszawie
Rekordowe inwestycje budownictwa społecznego w Warszawie. Wszystkie domy mają innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji. Miasto rozwija budowę lokali na wynajem w ramach TBS-ów, powstają także nowe mieszkania komunalne, trwają modernizacje i remonty pustostanów.
PFR Nieruchomości S.A. wybuduje 190 mieszkań na wynajem w Skawinie artykuł
Pokaż artykuł
PFR Nieruchomości S.A. wybuduje 190 mieszkań na wynajem w Skawinie
Spółka Chemobudowa-Kraków wybuduje 190 mieszkania przy ul. Torowej w Skawinie. Inwestycja jest wynikiem współpracy skawińskiego samorządu i PFR Nieruchomości S.A. Generalny Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2024 roku. Zgodnie z harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 roku.
Home Concept Design Park w Katowicach zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Home Concept Design Park w Katowicach zostanie rozbudowany
Katowicki Home Concept Design Park – centrum handlowe z ofertą aranżacji wnętrz – powiększy się o trzeci budynek. Nowa przestrzeń będzie zorientowana na unikalne marki z segmentu premium.
Setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiem! GLP realizuje kolejny etap wielkiej inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiem! GLP realizuje kolejny etap wielkiej inwestycji
GLP, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, rozpoczęła budowę ostatniej hali Wrocław V Logistics Centre w Magnicach, w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Budynek o powierzchni ponad 67 tys. mkw. powstanie zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie „Outstanding” i zapewni wiele udogodnień dla pracowników. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Metro w Krakowie – co dalej z decyzją środowiskową dla premetra? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Metro w Krakowie – co dalej z decyzją środowiskową dla premetra? [FILM]
Kraków przygotowuje autonomiczne metro jako przyszły kręgosłup komunikacyjny miasta. Ma ono służyć nie tylko sprawnemu przemieszczaniu się, ale także spełniać nowe wymagania bezpieczeństwa, m.in. w razie potrzeby przejąć funkcję schronów. Procedowana przez miasto Oświęcim decyzja środowiskowa dla premetra nie pozwala na realizację projektu w takim standardzie, ale zawarta w niej dokumentacja i analizy będą ważnym punktem odniesienia i pomogą w kolejnych etapach przygotowań metra.
180% wzrostu: TAS Logistyka sp. z o.o. z kolejną ekspansją w CTPark Warsaw Southartykuł
Pokaż artykuł
180% wzrostu: TAS Logistyka sp. z o.o. z kolejną ekspansją w CTPark Warsaw South
TAS Logistyka sp. z o.o., polski operator logistyczny, po raz kolejny zwiększył wynajmowaną przestrzeń magazynową w podwarszawskim CTPark Warsaw South. Ekspansja o 15 395 mkw. oznacza, że firma dysponuje dziś powierzchnią około 42 000 mkw. – to wzrost o blisko 180% od początku współpracy z CTP. W transakcji najmu pośredniczyła agencja doradcza Rock Estate.
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Trwa budowa II etapu Wisłokostrady [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Trwa budowa II etapu Wisłokostrady [FILM]
W stolicy Podkarpacia realizowany jest II etap wielkiej i bardzo ważnej dla tego miasta inwestycji drogowej. Mieszkańcy Rzeszowa od dawna oczekiwali na budowę Wisłokostrady, która ma poprawić jakość komunikacji w mieście. Nowa droga ma także stymulować rozwój lokalnego biznesu oraz ułatwić dostęp do kluczowych punktów w Rzeszowie i regionie.
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Powstaje II etap Wisłokostrady [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Rzeszowie. Powstaje II etap Wisłokostrady [FILMY]
W stolicy Podkarpacia realizowany jest II etap wielkiej i bardzo ważnej dla tego miasta inwestycji drogowej. Mieszkańcy Rzeszowa od dawna oczekiwali na budowę Wisłokostrady, która ma poprawić jakość komunikacji w mieście. Nowa droga ma także stymulować rozwój lokalnego biznesu oraz ułatwić dostęp do kluczowych punktów w Rzeszowie i regionie.
Przekształcenie PKP CARGOTABOR pozwoli na zachowanie ponad 1000 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Przekształcenie PKP CARGOTABOR pozwoli na zachowanie ponad 1000 miejsc pracy
Spółki z Grupy PKP: PKP S.A., PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji, PKP CARGOTABOR sp. z o.o. w restrukturyzacji oraz PKP LHS sp. z o.o. podpisały list intencyjny, deklarując wypracowanie nowej formuły funkcjonowania PKP CARGOTABOR. W wyniku przekształcenia CARGOTABOR spółka ma szansę na włączenie do struktur PKP LHS, dzięki czemu możliwe będzie zachowanie ponad 1000 miejsc pracy.
1,5 mld zł z BGK i EFI dla polskich firm technologicznych z potencjałem wzrostuartykuł
Pokaż artykuł
1,5 mld zł z BGK i EFI dla polskich firm technologicznych z potencjałem wzrostu
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) podpisały 8 stycznia umowę inicjującą fundusz Future Tech Poland (FTP), kluczowy element programu pod patronatem Ministerstwa Finansów „Innovate Poland”. BGK wnosi do funduszu 1 mld zł kapitału, EFI kolejne 500 mln zł. – „Chcemy, żeby kapitał płynął tam, gdzie tworzy się przyszłość” – mówi Mirosław Czekaj, prezes zarządu BGK.
Adamed Pharma inwestuje 300 mln zł i zwiększa moce produkcyjne Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicachartykuł
Pokaż artykuł
Adamed Pharma inwestuje 300 mln zł i zwiększa moce produkcyjne Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach
W Pabianicach trwa rozbudowa jednego z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Dzięki tej inwestycji firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma S.A. zwiększy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów. Poprzez rozwój zakładu w Pabianicach, Adamed podniesie swoje zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 r. oraz zwiększy poziom automatyzacji i robotyzacji procesów. Generalnym Wykonawcą zakończonego I etapu prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w mieście od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 r.
Wojsko Polskie rozwija współpracę z Microsoft. Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwoartykuł
Pokaż artykuł
Wojsko Polskie rozwija współpracę z Microsoft. Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwo
Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwo. 17 lutego 2025 roku wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Malesa, Pełnomocnik Bezpieczeństwa Narodowego Microsoft Polska, podpisali w Warszawie porozumienie o współpracy.
REKLAMA