REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekadyartykuł
Pokaż artykuł
Huta Stalowa Wola S.A. podpisała wielki kontrakt zbrojeniowy. Zapewni jej rozwój i pewną przyszłość na dekady
28 lutego w HSW S.A. Mariusz Błaszczak, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej zatwierdził umowę ramową zawartą pomiędzy Agencją Uzbrojenia a konsorcjum firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Hutą Stalowa Wola S.A. jako liderem na dostawy bojowych wozów piechoty BORSUK oraz wozów specjalistycznych opartych na uniwersalnej modułowej platformie gąsienicowej.
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osób
Kolejna duża inwestycja związana z przemysłem obronnym w Polsce. 1 października w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim, rozpoczął działalność zakład produkcyjny struktur kompozytowych i sterowniczych dla bezzałogowców, wchodzącej w skład Grupy WB, spółki WB ELECTRONICS.
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Firma Wezi-tec, należąca do niemieckiej Grupy Weber po raz kolejny zwiększa zatrudnienie w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Legnicy na Dolnym Śląsku.
Wielka inwestycja giganta drobiarskiego Indykpol S.A. za 285 mln zł w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja giganta drobiarskiego Indykpol S.A. za 285 mln zł w Olsztynie
Kolejna znana firma inwestuje w jednej ze specjalnych stref ekonomicznych. Tym razem w północno-wschodniej części naszego kraju. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firmy Indykpol Spółka Akcyjna o wartości 285 000 000 złotych.
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPriceartykuł
Pokaż artykuł
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice
W samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie ma powstać pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice. Powstanie na bazie obecnego, flagowego sklepu tej marki. Ma zajmować łącznie trzy kondygnacje, a jego powierzchnia wzrośnie z obecnych 2,8 tys. mkw. do 3,8 tys. mkw.
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w województwie warmińsko-mazurskim. IDSOL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się w inwestycję w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w województwie mazowieckim. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma BOJAR-TECH Kamil Bojarski wyda 1 370 000 złotych na projekt polegający na modernizacji istniejącego zakładu w Malewie (gmina Raciąż), w powiecie płońskim.
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie
Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.
Kolejna polska firma inwestuje w Siemianowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Siemianowicach Śląskich
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim. Tym razem w Siemianowicach Śląskich. Inwestycja realizowana będzie dzięki pomocy udzielonej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęce
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Firma OMIS S.A. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE) decyzję o wsparciu swoich projektów inwestycyjnych. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskim
Kolejny inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie opolskim.
Kolejna polska firma inwestuje w Suwałkachartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Suwałkach
Kolejna polska spółka inwestuje w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorcy z Suwałk.
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskim
Kolejna inwestycja w województwie śląskim ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma ALMARA zainwestuje 6 mln zł w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego we Wręczycy Małej w powiecie kłobuckim.
Polska firma TMA zainwestuje w woj. podlaskim, dzięki wsparciu Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma TMA zainwestuje w woj. podlaskim, dzięki wsparciu Suwalskiej SSE
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. podlaskim, przy wsparciu udzielonemu przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną (SSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to spółka TMA – producent urządzeń do dezynfekcji promieniami UV.
W podwrocławskiej gminie Kobierzyce VACO Retail wybuduje fabrykę i laboratorium badawczo-rozwojowe artykuł
Pokaż artykuł
W podwrocławskiej gminie Kobierzyce VACO Retail wybuduje fabrykę i laboratorium badawczo-rozwojowe
Kolejna inwestycja produkcyjna w jednej z najbogatszych polskich gmin – podwrocławskich Kobierzycach. Tym razem będzie to inwestycja polskiej firmy VACO RETAIL Sp. z o.o.
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicach
Kolejna nowa inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). Tym razem w stolicy województwa śląskiego - Katowicach. Firma Kama Eco Group Silesian Seaplane Company Sp. z o.o. z Katowic uzyskała wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Łączna wartość inwestycji to 2 950 000,00 PLN. To pierwsza decyzja dla tej spółki w KSSE. Powstaną nowe miejsca pracy.
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskim, dzięki wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany zostanie w Mikołowie.
REKLAMA