REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
MPK Kraków planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
MPK Kraków planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznych
MPK SA w Krakowie powiększając flotę autobusów elektrycznych dba jednocześnie o budowę na terenie miasta kolejnych stacji, które umożliwią szybkie doładowanie baterii tych pojazdów między kursami. Obecnie bezemisyjne autobusy MPK mogą się ładować w sumie w ośmiu lokalizacjach w różnych punktach miasta. Działa tam obecnie 14 szybkich ładowarek. Wkrótce ta liczba zdecydowanie się zwiększy.
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?artykuł
Pokaż artykuł
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie elementów Koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S11 Radzionków – Piekary Śląskie. Trasa będzie przebiegać według wariantu opracowanego na etapie Studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Na węźle Piekary Śląskie S11 łączyć się będzie z autostradą A1, drogą wojewódzką nr 911 oraz drogami lokalnymi.
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowie
Przez dwie dekady obecności w Polsce koncern zainwestował w obie walcownie już prawie 2,5 mld zł. Zakończony niedawno projekt budowy pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland pochłonął 52 mln zł. Blachy wyżarzane są teraz bez użycia amoniaku, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści środowiskowe – już teraz pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 z procesu o 50 proc. Instalacja jest obecnie w fazie rozruchu.
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – oddało do użytku kolejną inwestycję będącą częścią programu rozwoju infrastruktury na lata 2024-2032.
Olbrzymie unijne dofinansowanie na budowę kolejnego odcinka autostrady A2artykuł
Pokaż artykuł
Olbrzymie unijne dofinansowanie na budowę kolejnego odcinka autostrady A2
Bardzo dobra informacja. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała unijne wsparcie w wysokości 765 mln zł dla budowy autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Podpisanie 13. umowy na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) oznacza, że w sumie z Programu FEnIKS GDDKiA pozyskała na budowę polskich dróg już łącznie niemal 7,5 miliarda złotych!
Budowa nowego lodowiska w Warszawie ze wsparciem z rządowego programu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego lodowiska w Warszawie ze wsparciem z rządowego programu [WIZUALIZACJE]
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na Bemowie zostanie wybudowana cało-roczna hala sportowa z pełnowymiarowym lodowiskiem i skateparkiem. Inwestycja uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach ogólnopolskiego programu budowy lodowisk.
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsce
Budimex S.A. deklaruje gotowość do realizacji projektów centrów danych w Polsce, podkreślając wyzwania związane z doprowadzeniem mocy i etapowaniem inwestycji. Spółka wychodzi poza typowe place budowy i deklaruje, że jest gotowa realizować projekty centrów danych i rozmawia o współpracy z globalnym dostawcą chmury. Zapowiedź przynosi pytania o infrastrukturę energetyczną, lokalizacje i skalę inwestycji, a także o to, jak szybko polski rynek zdoła odpowiedzieć na rosnące potrzeby chmurowe i obliczeniowe.
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]
Na placu budowy terminala T5 panuje pełna mobilizacja. Trwają intensywne roboty żelbetowe i drogowe, kontynuowane są nasypy pod konstrukcję terminala, a w najbliższym czasie zespoły przystąpią do prac instalacyjnych oraz montażu wyposażenia hydrotechnicznego. Po okresie zimowych warunków pogodowych roboty wracają na właściwe tory, a ich postęp jest widoczny z dnia na dzień.
Co słychać na budowie odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Rzeszów Południe - Babica? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Rzeszów Południe - Babica? [FILM]
W województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, trwa budowa odcinka drogi ekspresowej Via Carparia S19 Rzeszów Południe - Babica, na której powstaje tunel drążony przez maszynę TBM „Karpatka”.
Pod Rzeszowem powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce Wschodniej, w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Rzeszowem powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce Wschodniej, w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]
W województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, trwa budowa odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Rzeszów Południe - Babica, na której powstaje tunel drążony przez maszynę TBM „Karpatka”.
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]
Tarcza TBM „Jadwiga”, po 10 miesiącach intensywnych działań, zakończyła prace wiertnicze przy pierwszym tunelu kolejowym, który powstaje na potrzeby największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Podziemna budowla o długości 3750 metrów skróci podróże pociągiem z Nowego Sącza do Limanowej, a po wybudowaniu kolejnych odcinków nowej trasy – również do Krakowa
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]
W samym centrum kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie trwa budowa budynku S-1. Po zakończeniu realizacji obiekt stanie się nowoczesnym centrum badań i edukacji, z laboratoriami i przestrzeniami dla studentów. Zakończyły się prace żelbetowe, trwa rozprowadzanie instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz sanitarnych, a już niedługo budowa wkroczy w fazę robót wykończeniowych.
Ruszyły roboty ziemne na obwodnicy Strzelec Krajeńskich na DK22artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły roboty ziemne na obwodnicy Strzelec Krajeńskich na DK22
Wraz zakończeniem okresu zimowego na budowach na obwodnicy Strzelec Krajeńskich wykonawca rozpoczyna roboty ziemne. Budowę zainaugurowano symbolicznym wbiciem "pierwszej łopaty".
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcą
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią znalazła się w krytycznym punkcie. PKP PLK nie wyklucza zerwania umowy z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów (PBDiM), które od miesięcy nie prowadzi prac. Wykonawca odpowiada, że jest gotów natychmiast wrócić na plac budowy — o ile inwestor zapewni finansowanie. Obie strony podkreślają, że do ukończenia inwestycji potrzeba 14 miesięcy, ale koszty wzrosły już o 60%.
Pod Rzeszowem trwa budowa najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej. Powstaje w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Rzeszowem trwa budowa najdłuższego tunelu drogowego w Polsce Wschodniej. Powstaje w ciągu S19 Via Carpatia [FILMY]
W województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski, trwa budowa odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Rzeszów Południe - Babica, na której powstaje tunel drążony przez maszynę TBM „Karpatka”.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań Westartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań West
SimpliCity Printing House dołączy do grona najemców MLP Poznań West. Wielkoformatowa drukarnia będzie korzystała z ok. 5,3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, która zgodnie z planem zostanie przekazana w IV kwartale br. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja CBRE.
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
Kolejny krok do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla ostatniego odcinka S11 w Wielkopolsce. Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg.
REKLAMA