REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dino Polska S.A. wybuduje kolejne wielkie centrum dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino Polska S.A. wybuduje kolejne wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce
Dino Polska S.A. planuje budowę nowego, wielkiego centrum dystrybucyjnego. Tym razem zlokalizowane będzie w województwie opolskim, w Brzegu w pobliżu granicy z województwem dolnośląskim.
Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Miejsca pracy uratowaneartykuł
Pokaż artykuł
Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Miejsca pracy uratowane
Bardzo dobra wiadomość. To już pewne. Scania przejmuje fabrykę Northvolt w Gdańsku. Producent ciężarówek Scania, należący do globalnego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen poinformował w piątek o przejęciu Działu Przemysłowego Northvolt Systems Industrial, w tym zakładu produkcyjnego w Gdańsku oraz centrum badawczo-rozwojowego w Sztokholmie. Cena transakcji nie została ujawniona.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
W gdyńskiej elektrociepłowni powstanie instalacja biomasowaartykuł
Pokaż artykuł
W gdyńskiej elektrociepłowni powstanie instalacja biomasowa
PGE Energia Ciepła zawarła umowę na budowę instalacji biomasowej w gdyńskiej elektrociepłowni. Dzięki nowej inwestycji, miejski system ciepłowniczy w Gdyni już w 2027 r. spełni kryteria wymagane dla systemu efektywnego energetycznie.
Dino otworzyło nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dino otworzyło nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce [FILM+ZDJĘCIA]
Dino Polska S.A. otworzyło nowe, wielkie centrum dystrybucyjne. Tym razem w zachodniej części Polski, w Bolewicku koło Nowego Tomyśla, w województwie wielkopolskim. Jest to już dziewiąty tego typu obiekt należący do tej największej polskiej sieci supermarketów.
Włoska firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej Polsce. Tym razem w pobliżu kompleksu fabryk Mercedes-Benz, w Podstrefie DSAG-S3 Jawor Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK. Działkę pod budowę fabryki zakupiła firma HT&L FITTING POLSKA sp. z o. o. z siedzibą w Bielsku-Białej, należąca do włoskiej spółki HT&L HOLDING S.R.L.
Genesis Property przygotowuje osiem nowych inwestycji handlowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Genesis Property przygotowuje osiem nowych inwestycji handlowych w Polsce
Pińczów, Łęczna, Żagań, Brzeziny, Ropczyce, Poznań, Łódź i Morąg to miasta, w których Genesis Property przygotowuje nieruchomości handlowe. Ich oddanie do użytku przewidziane jest na przestrzeni kolejnych 24 miesięcy.
Polska firma chce kupić od węgierskiego miliardera Wratislavia Tower we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma chce kupić od węgierskiego miliardera Wratislavia Tower we Wrocławiu
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w ścisłym centrum Wrocławia – Wratislavia Tower może po raz kolejny zmienić właściciela. Należący obecnie do węgierskiego miliardera Petera Gyorgy Futo i jego firmy Futureal, kompleks zlokalizowany na Starym mieście, kilkaset metrów od wrocławskiego rynku, chce kupić polska firma notowana na warszawskiej giełdzie.
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Jest wniosek o ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachódartykuł
Pokaż artykuł
Jest wniosek o ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachód
Do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego trafił kolejny wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy S10. Dotyczy on ponad 21-kilometrowego odcinka Solec - Toruń Zachód. Po wydaniu decyzji będzie możliwe rozpoczęcie prac w terenie.
Coraz więcej dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz więcej dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]
Tegoroczny sezon budowlany zapowiada się intensywnie i pracowicie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w realizacji ma obecnie 16 odcinków dróg szybkiego ruchu o łącznej długości 262 km. Siedem z nich już powstaje, a budowę dziewięciu pozostałych planuje rozpocząć w tym roku, po wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizacji inwestycji drogowej (ZRID).
Coraz częściej centra handlowe w Polsce pobierają opłaty parkingowe od klientówartykuł
Pokaż artykuł
Coraz częściej centra handlowe w Polsce pobierają opłaty parkingowe od klientów
Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) alarmuje, że klienci coraz częściej są zmuszani do płacenia za parking w centrach handlowych – chociaż najemcy pokrywają koszty prowadzenia parkingu w ramach kosztów wspólnych. W ostatnich tygodniach takie opłaty wprowadziły m.in. CH Karolinka w Opolu, CH Posnania czy ETC w Swarzędzu. Takie praktyki to nie tylko utrudnienie dla klientów galerii handlowych, ale w długim terminie istotne zmniejszenie ruchu w danym obiekcie. To działa bezpośrednio na niekorzyść najemców sklepów i punktów usługowych, którzy co miesiąc opłacają całość kosztów prowadzenia parkingu.
W Warszawie może powstać nowy wieżowiec w ramach specustawy Lex Deweloper [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie może powstać nowy wieżowiec w ramach specustawy Lex Deweloper [WIZUALIZACJE]
W Warszawie może powstać najwyższy w Polsce budynek mieszkalny, który zostanie zrealizowany w ramach specustawy Lex Deweloper. Chodzi o inwestycję przy ul. Burakowskiej 4 na warszawskiej Woli. Zgodnie z obowiązującym pozwoleniem na budowę, może tam zostać wybudowany wysokościowiec o charakterze biurowym, o wysokości 120 metrów. Inwestor proponuje zmianę polegającą na wybudowaniu budynku niższego o 20 m, który będzie miał charakter mieszkalny.
PKP PLK kontynuują modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK kontynuują modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę kolejnego odcinka linii nr 8 (Miąsowa – Sitkówka Nowiny). Podniesiona zostanie prędkość pociągów do 140 km/h, zwiększy się przepustowość stacji kolejowych i podniesione będzie bezpieczeństwo dzięki modernizacji przejazdów kolejowo-drogowych oraz instalacji cyfrowego systemu sterowania ruchem. To kontynuacja inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. na rzecz nowoczesnego i sprawnego transportu w województwie świętokrzyskim.
Miasto Kraków nabyło działki przy ul. Wrzosowej. Powstanie tam Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków nabyło działki przy ul. Wrzosowej. Powstanie tam Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt [FILM]
Gmina Miejska Kraków zawarła w poniedziałek, 15 grudnia, ze spółką ArcelorMittal Poland SA umowę, na podstawie której uzyskała prawo użytkowania wieczystego dwóch działek położonych przy ul. Wrzosowej. Miasto zbuduje na nich Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.
Miasto Kraków sprzeciwia się patodeweloperceartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków sprzeciwia się patodeweloperce
Zgodnie z zapowiedziami aktywnej walki z patodeweloperką miasto Kraków nie wydaje zgód na prace remontowe mające na celu przebudowę domu jednorodzinnego na budynek wielorodzinny, a nadzór budowlany kontroluje i prowadzi postępowania dotyczące takich obiektów. Działalnością jednego z inwestorów, który odpowiada za tego typu nielegalnie przebudowy w Krakowie, zainteresowała się prokuratura.
Co dalej z planowaną nową, wielką inwestycją pod Wrocławiem?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z planowaną nową, wielką inwestycją pod Wrocławiem?
Pod Wrocławiem planowana jest kolejna wielka inwestycja. Kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych stolicy Dolnego Śląska, w miejscowości Malin, w gminie Wisznia Mała (powiat trzebnicki), przy drodze S5, ma powstać największe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce. Powstała już spółka projektowa Malin Development 1, która zajmie się całą inwestycją.
Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, Świnoujścia i wielkiego Terminalu LNGartykuł
Pokaż artykuł
Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, Świnoujścia i wielkiego Terminalu LNG
Zabezpieczenie stabilnej pracy Terminalu LNG, wsparcie rozwoju portu w Świnoujściu oraz gwarancja niezawodnych dostaw energii dla mieszkańców miasta i przemysłu to fundamenty nowej inwestycji Enei Operator. Spółka podpisała umowę na budowę kluczowej infrastruktury elektroenergetycznej w regionie.
PKP PLK S.A. zatrudnią do 250 pracowników zwalnianych grupowo z PKP CARGO S.A.artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zatrudnią do 250 pracowników zwalnianych grupowo z PKP CARGO S.A.
Bardzo dobra wiadomość. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP CARGO S.A. podpisały w poniedziałek 15 lipca List Intencyjny w sprawie zatrudnienia pracowników PKP CARGO S.A. PLK S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP CARGO S.A. będzie realizowany jeszcze w lipcu br. i w nadchodzących miesiącach obejmie do 250 osób w grupach zawodowych związanych z branżą kolejową.
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepła
Od 1 stycznia 2025 r. właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. To kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.
REKLAMA