REKLAMA
Znaleziono 6303 wyników
Wielkie zwolnienia w polskiej firmie Eko-Okna. Co dalej?artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zwolnienia w polskiej firmie Eko-Okna. Co dalej?
Eko-Okna, jedna z największych firm produkujących okna w Polsce, ogłosiła zwolnienia grupowe, które mogą objąć od 3 do 4 tysięcy pracowników. W wyniku trudnej sytuacji finansowej firma podjęła decyzję o szukaniu oszczędności rzędu 150-200 milionów zł miesięcznie, co ma zapewnić jej stabilność finansową. Zysk netto firmy spadł o 77 proc. z 445,8 miliona zł w 2023 roku do 100,2 miliona zł w 2024 roku. Zarząd Eko-Okien, na czele z Mateuszem Kłoskiem, tłumaczy tę decyzję koniecznością ochrony przyszłości firmy i zapewnienia konkurencyjności. Co dalej z tą znaną polska spółką?
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicach
W Katowicach, na terenach po byłej kopalni węgla kamiennego Wieczorek w Nikiszowcu, realizowany jest jeden z najbardziej ambitnych projektów transformacyjnych w Polsce i największa inwestycja w historii Katowic - budowa Hubu gamingowo-technologicznego. Dzięki dobrej współpracy samorządu Katowic z Województwem Śląskim i Komisją Europejską, miasto podpisało aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich zwiększający je do kwoty ponad 402,9 mln zł.
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka pod Oleśnicą (powiat oleśnicki). Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
Powstaje pierwszy w Polsce grawitacyjny magazyn energiiartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje pierwszy w Polsce grawitacyjny magazyn energii
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej koordynują badania nad innowacyjnym systemem magazynowania energii opartym na sile grawitacji. Ma wspierać system elektroenergetyczny, wykorzystujący OZE, a demonstrator tej technologii powstanie na Dolnym Śląsku, w Kopalni Węgla Brunatnego Turów.
PZL Defence będzie produkował w Polsce tysiące dronów i systemów antydronowychartykuł
Pokaż artykuł
PZL Defence będzie produkował w Polsce tysiące dronów i systemów antydronowych
Wojna w Ukrainie wiele zmieniła. Konflikt ten pokazał, jak chociażby obszar bezzałogowców jest istotny i w znacznym stopniu zmienił pole walki. Jednocześnie zmienił przemysł obronny i obniżył barierę wejścia dla nowych graczy. Polska Grupa Unimot ogłosiła plany wejścia w branżę zbrojeniową, powołując nową spółkę PZL Defence, która ma specjalizować się w rozwoju i produkcji dronów (UAV) oraz systemów antydronowych. Projekt realizowany będzie we współpracy z doświadczonym producentem komponentów dla przemysłu obronnego, PZL Sędziszów, oraz partnerem z Ukrainy, który wnosi praktyczne doświadczenia z realnych warunków bojowych.
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwartaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwarta
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy, będąca częścią Grupy PGE, uruchomiła nową jednostkę wytwórczą, zasilaną paliwem gazowym. Inwestycja składa się z pięciu agregatów kogeneracyjnych, opartych na silnikach gazowych, o łącznej mocy elektrycznej 52,7 MWe i termicznej 52,2 MWt, a także źródła rezerwowo-szczytowego o łącznej mocy ponad 70 MWt. Inwestycję zrealizowało Konsorcjum spółek Polimex Mostostal i Polimex Energetyka.
W 2026 r. na Podkarpaciu ruszy wielka fabryka dronów i systemów antydronowychartykuł
Pokaż artykuł
W 2026 r. na Podkarpaciu ruszy wielka fabryka dronów i systemów antydronowych
Grupa Unimot ogłosiła plany wejścia w branżę zbrojeniową, powołując nową spółkę PZL Defence, która ma specjalizować się w rozwoju i produkcji dronów (UAV) oraz systemów antydronowych. Projekt realizowany będzie we współpracy z doświadczonym producentem komponentów dla przemysłu obronnego, PZL Sędziszów, oraz partnerem z Ukrainy, który wnosi praktyczne doświadczenia z realnych warunków bojowych.
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsce
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
ARP S.A., PAIH S.A. podpisały list intencyjny z spółką CPK - będą wspierać firmy uczestniczące w projekcie Port Polskaartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A., PAIH S.A. podpisały list intencyjny z spółką CPK - będą wspierać firmy uczestniczące w projekcie Port Polska
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., odpowiedzialny za realizację programu inwestycyjnego Port Polska podpisały list intencyjny. ARP S.A. i PAIH będą wspierać firmy chcące uczestniczy w projekcie. ARP S.A. może zaoferować im finansowanie, bazę do prowadzenia działalności oraz ofertę swojej spółki z branży kolejowej - Polregio S.A.
Castorama otworzyła 107. sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Castorama otworzyła 107. sklep w Polsce
Na zakończenie wakacji, 28 sierpnia, Castorama otworzyła nowy sklep w parku handlowym BIG Ostróda przy ul. Górka 16a. Z tej okazji na klientów czeka szeroki wybór produktów, a także specjalne oferty i promocje. Jest to 107. sklep sieci Castorama w Polsce.
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Uruchomiono największą elektrownię gazową w Polsce [FILM]
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, która zlokalizowana jest w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim. Jednostka będzie funkcjonować pod nową nazwą PGE Gryfino Dolna Odra. Elektrownia zapewni bezpieczeństwo energetyczne regionu pokrywając ponad 5 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Bezpieczeństwo lekowe i niskoemisyjny przemysł w Polsce: Łukasiewicz – IChP otwiera Kampus Mościcki w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczeństwo lekowe i niskoemisyjny przemysł w Polsce: Łukasiewicz – IChP otwiera Kampus Mościcki w Warszawie
Wytwarzanie substancji czynnych do leków, rozwój produktów farmaceutycznych i technologii obniżających emisyjność przemysłu to kompetencje, które Polska powinna budować i wzmacniać. Odpowiedzią na to wyzwanie jest Kampus Mościcki, największa inwestycja w historii Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego.
Budowa nowego, wielkiego kompleksu Wrocławskiego Centrum Sportu coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego, wielkiego kompleksu Wrocławskiego Centrum Sportu coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej, wielkiej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu powstanie kompleks sportowy Wrocławskie Centrum Sportu.
W Krakowie powstanie nowoczesna i ekologiczna myjnia pociągów PKP Intercity [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstanie nowoczesna i ekologiczna myjnia pociągów PKP Intercity [WIZUALIZACJE]
PKP Intercity inwestuje w nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne w ramach największego w swojej historii programu inwestycyjnego. W Krakowie, na terenie tamtejszej stacji postojowej, rozpoczęła się budowa ekologicznej sezonowej myjni automatycznej. Obiekt powstanie w ciągu jednego roku od rozpoczęcia budowy, a wykonawcą kontraktu wartego 21,9 mln zł brutto jest firma Budimex.
Zmodernizowany zabytkowy dworzec w Sochaczewie znów służy podróżnymartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zabytkowy dworzec w Sochaczewie znów służy podróżnym
Komfortowy, funkcjonalny, łatwo dostępny dla wszystkich podróżnych, bezpieczny, a także poddany renowacji w sposób podkreślający jego historyczne piękno – taki jest dziś neorenesansowy dworzec PKP, który został poddany kompleksowej modernizacji. Z dworca korzystają już pierwsi pasażerowie.
 Firma Sii wynajmuje pięć pięter w biurowcu Olivia Prime w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma Sii wynajmuje pięć pięter w biurowcu Olivia Prime w Gdańsku
Sii to firma, która w Olivia Centre swoje biura ma od 2010 roku. Jest to zatem jedna z najdłużej rezydujących w Olivii firm. Obecnie podpisał umowę najmu na 5 pięter w Olivia Prime – najnowszego budynku Olivii. Umowa opiewa na łączną powierzchnię 10 tys. mkw. Równocześnie ruszyły prace aranżacyjne, które biura Sii podniosą na jeszcze wyższy poziom niż dotychczas. Sii to największy dostawca usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynieryjnych w Polsce.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Powstający w Warszawie biurowiec The FORM ma gotową konstrukcję [ZDJĘCIA+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Warszawie biurowiec The FORM ma gotową konstrukcję [ZDJĘCIA+FILM]
Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce: warszawskiego biurowca The FORM. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Budynek właśnie osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny.
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
The Bridge w Warszawie z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
The Bridge w Warszawie z nowym najemcą
Najwyższy budowany obecnie budynek w stolicy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge pozyskał nowego najemcę. Działający w Polsce od niemal 100 lat Instytut Francuski zdecydował się na zmianę swojej warszawskiej siedziby. Stanie się nią zabytkowy budynek dawnego Domu Wydawniczego Bellona, obecnie poddawany kompleksowej renowacji i modernizacji w ramach nowoczesnego kompleksu biurowego The Bridge, realizowanego przez Ghelamco w biznesowym centrum stolicy. Wsparciem dla Instytutu przy wyborze nowej lokalizacji była agencja doradcza CBRE.
REKLAMA