W centrum Krakowa powstanie nowy hotel pod australijską marką Materiały inwestora

W centrum Krakowa powstanie nowy hotel pod australijską marką

ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Grupa hotelowa Accor podpisała kolejną umowę o zarządzanie ze swoim największym partnerem w Polsce – grupą AccorInvest, właścicielem Orbis S.A. Dzięki niej już na wiosnę 2025 roku w samym sercu Krakowa gości powita nowy hotel wkraczającej nad Wisłę marki TRIBE, rozbudowując tym samym krajowe portfolio grupy.

Zawarta jeszcze w grudniu umowa o zarządzanie między grupami Accor i AccorInvest to kolejny krok w zacieśnianiu kluczowej na polskim rynku współpracy między globalnym liderem branży hotelarskiej a AccorInvest, wiodącym inwestorem, właścicielem oraz operatorem hotelowym w Europie. Powstający przy ulicy Worcella w Krakowie obiekt już w 2025 roku rozpocznie działalność jako TRIBE Kraków Stare Miasto, czyli pod szyldem jednej z nowych i ekscytujących marek grupy Accor. Dzięki tej inwestycji marka zaznaczy swoją obecność w Polsce wraz z jednym z flagowych obiektów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Podpisanie tej umowy cieszy nas szczególnie z dwóch względów. Po pierwsze wzmacniamy dzięki niej współpracę z AccorInvest, naszym zaufanym partnerem, z którym współtworzymy wiele wspaniałych i cieszących się popularnością miejsc na mapie Polski i Europy. Jesteśmy przekonani, że TRIBE Kraków Stare Miasto również zdobędzie serca wszystkich podróżników i przypadnie im do gustu jako zupełnie nowa propozycja w niesamowitej lokalizacji. Po drugie umacniamy w ten sposób swoją pozycję w Krakowie, jednej z kluczowych turystycznych i biznesowych lokalizacji w kraju – powiedział Jacek Stasikowski, Development Director Poland Accor.

TRIBE Kraków Stare Miasto w certyfikacji BREEAM Excellent zaoferuje gościom 168 stylowych i nowoczesnych pokoi w tym przestronny apartament, restaurację, bar, sale spotkań oraz strefę rekreacyjną z fitness i SPA. Wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Kraków Główny i Galerii Krakowskiej, a także zielonych Plant otaczających krakowskie Stare Miasto.

Od Barbakanu i Bramy Floriańskiej obiekt dzieli zaledwie nieco ponad 200 metrów, a spacer na Rynek Główny zajmie mniej niż 10 minut. Nowa inwestycja będzie czwartym hotelem Accor w tej wyśmienitej lokalizacji w sercu Krakowa, obok istniejących już obiektów marek z rodziny ibis, a także bardzo popularnego Mercure Kraków Stare Miasto, z którym po otwarciu stworzy kompleks multi-site i doskonale dopełni portfolio marek grupy.

Zdjęcia z budowy hotelu:

Komentarz do inwestycji TRIBE Kraków Stare Miasto
Damian Daraż
11.02.2024
+16
0
Zaloguj aby dodać komentarz

W centrum Krakowa powstanie nowy hotel marki TRIBE

– Otwierając nowy hotel własny w Krakowie, we współpracy z tak doświadczonym i znaczącym partnerem, jakim jest grupa Accor, jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy nowoczesny obiekt w doskonałej lokalizacji. Ten projekt będzie ważnym elementem krakowskiej sceny hotelowej, wprowadzając nowy poziom jakości dla naszych gości. Hotel TRIBE w Krakowie stanowi kolejny krok w transformacji AccorInvest, przyczyniając się do przekształcenia i ulepszenia naszego portfela hoteli w Europie, szczególnie w segmencie midscale i ekonomicznym – skomentował Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbis S.A. i COO AccorInvest w Europie Wschodniej.

TRIBE Kraków Stare Miasto to drugi, obok hotelu TRIBE Warszawa Airport, zaplanowany hotel wywodzącej się z Australii marki w Polsce. Inspiracją do stworzenia designu krakowskiego obiektu stał się serial Twin Peaks. Wnętrza hotelu utrzymane będą w ciemnych barwach z dużym naciskiem na klimatyczne oświetlenie, nawiązujące do stylistyki filmów Davida Lyncha. W projekcie zastosowano długie, aksamitne kurtyny, utrzymujące przestrzeń w klimacie teatralnej scenografii. Na podłogach zaproponowano charakterystyczny dla Lyncha motyw zygzaka.

W przestrzeniach hotelu będzie można odnaleźć liczne plakaty filmowe polskich twórców, a także poczuć wpływy artystyczne Williama Egglestona i Edwarda Hoppera. Przestrzenie wspólne, w tym lobby, restauracja, bar i strefa rekreacyjna, zostały zaprojektowane, aby sprzyjać interakcjom i relaksowi, zachowując przy tym charakterystyczną dla marki TRIBE atmosferę. Wnętrza zostały przemyślane tak, aby były pełne życia, aspirujące, stylowe i niezwykle funkcjonalne. Przewidziano również patio wraz z ogrodem zewnętrznym, nawiązującym do kontekstu historycznego miejsca. Za projekt wnętrz odpowiada hiszpańska pracownia Stone Desings.

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora

W centrum Krakowa powstanie nowy hotel marki TRIBE

TRIBE gwarantuje międzynarodowe trendy z zakresu lifestyle oraz niezapomniane doświadczenia w starannie zaprojektowanych wnętrzach, aby zapewnić gościom wszystko, czego dokładnie potrzebują i nie dać niczego, czego goście by nie potrzebowali. Filozofią marki jest idealny miks i dopasowanie nieszablonowego podejścia do hotelarstwa oraz doskonałej jakości usług w przystępnej cenie.

TRIBE wyraża nową definicję wyrafinowanego designu przy każdej okazji – oferując miejsce do spędzania czasu, spotkań, zabawy i pracy w stylowym otoczeniu. Wyselekcjonowane elementy wystroju i zastosowane wysokiej jakości akcesoria łazienkowe od Kevin Murphy odpowiadają na potrzeby współczesnych podróżników. Obecnie marka jest obecna w 10 krajach na całym świecie – od Perth i Bangkoku po Londyn i Paryż, od słynnej plaży Kuta na Bali po uzdrowisko Baden-Baden w Niemczech.

O TRIBE:

Od Perth po Paryż, hotele TRIBE wnoszą nową, odważną energię do lokalizacji na całym świecie. Powstała w 2017 roku w Australii, jako wizja Marka i Melissy Petersów, firma TRIBE została stworzona ze świadomością, że wielu podróżnych pragnie dziś designerskich hoteli w przystępnych cenach. Zdefiniowany przez to, jak ludzie chcą żyć i podróżować, TRIBE koncentruje się na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie: inteligentnych, funkcjonalnych, designerskich hotelach, które zapewniają gościom wszystko, czego potrzebują i nic, czego nie potrzebują. TRIBE planuje otworzyć 50 obiektów na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat, w tym flagowe hotele w Amsterdamie, Mediolanie, Manchesterze, Auckland i Bangkoku. TRIBE jest częścią Accor, wiodącej na świecie grupy hotelarskiej.

O Accor:

Accor jest wiodącą na świecie grupą hotelarską oferującą doświadczenia w ponad 110 krajach w 5 600 obiektach, 10 000 lokali gastronomicznych, obiektach wellness i elastycznych przestrzeniach do pracy. Grupa posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów hotelarskich w branży, obejmujący ponad 40 marek hotelowych, od luksusowych po ekonomiczne, a także Lifestyle z Ennismore.

Accor jest zaangażowany w podejmowanie pozytywnych działań w zakresie etyki i uczciwości biznesowej, odpowiedzialnej turystyki, zrównoważonego rozwoju, działań na rzecz społeczności oraz różnorodności i integracji.  Założona w 1967 r. spółka Accor SA ma siedzibę we Francji i jest notowana na giełdzie Euronext Paris (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym OTC Market (ticker: ACCYY) w Stanach Zjednoczonych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź

O AccorInvest:

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym z blisko 750 hotelami, które reprezentują 115k pokoi, zlokalizowanymi w 26 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Grupa konsoliduje i wzmacnia portfel nieruchomości poprzez nabywanie i renowację aktywów hotelowych oraz rozwój hoteli w Europie w segmencie ekonomicznym i średnim. AccorInvest korzysta z wiedzy i doświadczenia hotelarskiego swojego wieloletniego partnera Accor – zarządcy i właściciela znanych na całym świecie marek, takich jak ibis, Novotel czy Mercure. To uprzywilejowane partnerstwo gwarantuje doskonałość operacyjną Grupy, atrakcyjność jej oferty hotelowej i zadowolenie gości. AccorInvest Group jest właścicielem Orbis S.A., największej w Polsce i w Europie Wschodniej grupy inwestującej w nieruchomości hotelowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA