W Krakowie oddano do użytku kolejny etap Mieszkaj w Mieście – Osiedla WizjonerówMateriały prasowe

W Krakowie oddano do użytku kolejny etap Mieszkaj w Mieście – Osiedla Wizjonerów

Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Małopolski oddano do użytku kolejny etap osiedla Mieszkaj w Mieście. W dwóch trzypiętrowych budynkach znalazło się około 220 mieszkań. To część wieloetapowej inwestycji firmy Henniger Investment. Oprócz mieszkań architekci ze znanej polskiej pracowni Medusa Group zaplanowali na osiedlu także usługi i miejsca pracy.

Inwestorem i generalnym wykonawcą Mieszkaj w Mieście – Osiedla Wizjonerów jest spółka Henniger Investment. Projekt tej wieloetapowej inwestycji powstał dziesięć lat temu. Twórcom przyświecała idea kształtowania dzielnicy, w której podstawowe funkcje dostępne są w odległości krótkiego spaceru.

– Od początku postawiliśmy w centrum uwagi człowieka i budowanie relacji międzyludzkich, a sąsiedzką przestrzeń kształtowaliśmy jako fragment miasta. Dziś widzimy wyraźnie, że okolica ta rozkwitła i nabrała cech dobrej dzielnicy, w której mieszkańcy czują się częścią większej wspólnoty – podkreśla Przemo Łukasik, architekt i współwłaściciel Medusa Group.

Dwa najnowsze budynki oddane do użytku posiadają charakterystyczną elewację w kolorze pomarańczowo-ceglanym. Obecnie trwają ostatnie prace zarówno wykończeniowe, jaki i związane z zagospodarowaniem terenu oraz identyfikacją wizualną budynków.

REKLAMA

Wszystkie elementy elewacji są utrzymane w tych samych barwach, co zapewnia spójność wizualną projektu - mówi Maria Jaksik-Fikus, projekt manager odpowiedzialna za inwestycję.

Materiały prasowe

Architekci wspólnie z inwestorem zaplanowali otwarte i półprywatne dziedzińce, zadbali o oddzielenie komunikacji kołowej od pieszej. Powstały place zabaw, tereny zielone i sąsiedzki klub osiedlowy. W osiedlu znajdują się przychodnia zdrowia, przedszkole i żłobki. Wspólna przestrzeń wzbogacano jest sklepami i usługami w parterach budynków. Dotychczas na osiedlu zostało wybudowanych 15 budynków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA