W miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w Katowicach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa Resi Capital S.A.

W miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w Katowicach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Wiemy już co powstanie w miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w centrum Katowic. Rozpoczęła się przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Belg Apartamenty w Katowicach realizowanej przez Cavatina Holding S.A. Prace budowlane wystartują jeszcze w tym roku, a proces sprzedaży obsługiwać będzie Resi Capital S.A. To kolejna, po świetnie przyjętym projekcie Global Apartments, realizacja grupy Cavatina w stolicy Górnego Śląska, będącej jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce.

Belg Apartamenty dostarczą na lokalny rynek 237 doskonale doświetlonych mieszkań, wyróżniających się wysokim standardem wykończenia i szeroką ofertą metrażu (w przedziale 2580 mkw.). Zostaną zlokalizowane w kultowej i dobrze skomunikowanej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Richarda Holtzego, przy ul. Przemysłowej 3, zapewniającej łatwy dostęp zarówno do centrum Katowic, jak również możliwość spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, m.in. w położonej w pobliżu Dolinie Trzech Stawów.

To druga inwestycja mieszkaniowa grupy Cavatina w Katowicach. Pierwsza z nich stanowi element wielofunkcyjnego projektu Global, który jest już realizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki. Deweloper szykuje tam 663 lokale, zlokalizowane w spektakularnej, 27-piętrowej wieży mieszkalnej.

Resi Capital S.A.
Resi Capital S.A.

Belg Apartamenty będą wyróżniały się kameralną, czteropiętrową zabudową, zapewniającą mieszkańcom spokój i intymną atmosferę. Podobnie, jak w przypadku pozostałych realizacji znajdujących się w portfolio Grupy Cavatina, będzie charakteryzowała się nowoczesnym designem, troską o najmniejsze detale architektoniczne i walory użytkowe części wspólnych. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostaną oddane punkty usługowo-handlowe, starannie zaprojektowane tereny zieleni zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, w tym zielone patio, a także przydomowe ogródki oraz podziemny garaż z 205 miejscami parkingowymi. Jednym z wyróżników Belg Apartamenty będą także eleganckie, otulone kaskadą zieleni schody prowadzące na teren inwestycji.

REKLAMA

– Widzimy ogromny potencjał rozwoju rynku nieruchomości w Katowicach. Miasto nieustannie się zmienia, staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno dla biznesu, jak i mieszkańców. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o zlokalizowaniu w nim kolejnej realizacji mieszkaniowej, która z pewnością spełni wieloaspektowe oczekiwania naszych klientów, będąc przyjaznym i komfortowym miejscem do życia. Jednym z wyróżników inwestycji Belg Apartamenty jest również fakt, iż pomimo lokalizacji w centrum Katowic, zaoferuje ona wytchnienie od miejskiego zgiełku – mówi Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Sales & Leasing, Resi Capital S.A.

Prace budowlane rozpoczną się w grudniu 2023 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2025 r.

Resi Capital S.A.

O inwestorze:

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA