W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego wieżowca Silver Andersia Materiały prasowe

W Poznaniu trwa budowa 116-metrowego wieżowca Silver Andersia

ZDJĘCIA
REKLAMA

Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, będzie najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.

Wieżowiec powstaje w ścisłym centrum Poznania. Inwestorem jest Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się m.in. firma CBRE. Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

– Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych naziemnych kondygnacji biurowca. Aktualnie trwają prace na poziomie V kondygnacji, a więc budujemy powierzchnie Silver Office. Do XI piętra będą to kondygnacje powtarzalne, zatem postęp budowy będzie bardzo wyraźny – informuje Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Silver Andersia ma stać się nową wizytówką Poznania. Jest to także ważna inwestycja ze względu na zasoby biurowe miasta. Budynek zwiększy je aż o 5 proc., dostarczając około 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy.

– Silver Andersia to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec powiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski o ok. 40 000 tys. mkw. – wyjaśnia Piotr Trybusz.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Budynek będzie jednym z najnowocześniejszych i został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju. Jego ekologiczność potwierdzi m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach a także rozbudowane zaplecze rowerowe.

– Rynek nieruchomości komercyjnych zmienił na naszych oczach swoje oblicze, dając początek nowej erze rzeczywistości biurowej, epoce obiektów niebanalnie zaprojektowanych, inteligentnych technologicznie, a przede wszystkim przyjaznych środowisku. To także czas w którym, jak nigdy wcześniej, liczy się przestrzeń stwarzająca miejsce do współpracy i zapewniająca strefy dbające o dobrostan pracowników i taka właśnie będzie Silver Andersia – podsumowuje Piotr Trybusz.

Materiały inwestora

Silver Andersia to IV i ostatni etap zabudowy poznańskiego placu Andersa w centrum Poznania. Inwestycja jest także kolejnym projektem realizowanym wspólnie przez Von der Heyden Group i Miasto Poznań, po Poznańskim Centrum Finansowym, Andersia Tower i Andersia Business Center, ukończonych odpowiednio w 2001, 2007 i 2012 roku. Obecnie najwyższym budynkiem biurowym w Poznaniu jest Andersia Tower (105,2 m).

Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA