W samym centrum Wrocławia, obok Renomy, belgijski deweloper zrealizuje swoją nową inwestycję Materiały inwestora

W samym centrum Wrocławia, obok Renomy, belgijski deweloper zrealizuje swoją nową inwestycję

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA

BPI Real Estate Poland, należące do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, otrzymało pozwolenie na budowę kolejnej inwestycji w Polsce. Tym razem jest to nowy projekt mieszkaniowo-usługowy w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.

Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Czystej 4 we Wrocławiu, tuż obok Domu Towarowego Renoma. W ramach najnowszego projektu BPI Real Estate Poland powstanie nowoczesny budynek z wewnętrznym dziedzińcem, który pomieści 183 mieszkania i 3 lokale usługowe. Projekt zakłada liczne udogodnienia dla mieszkańców, m.in. podziemną halę garażową z miejscami postojowymi, zielony dach ze strefą rekreacji i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie.

Najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland we Wrocławiu powstaje w miejscu dawnej, niewielkiej galerii handlowej. Część materiałów pochodzących z rozbiórki starego obiektu zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego projektu. Deweloper prowadzi również rozmowy z miastem w celu ustalenia nowej lokalizacji dla Fontanny Pamięci autorstwa Macieja Szańkowskiego.

– Zgodnie z naszym korporacyjnym motto – Urban Shapers – koncentrujemy się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast i bliskiej nam koncepcji "miasta w 15 minut", która odpowiada potrzebie mieszkania blisko różnorodnych miejskich funkcji i usług. Nasza najnowsza inwestycja wpisuje się w te założenia, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo i szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Realizacja przemyślanej i funkcjonalnej inwestycji w centrum miasta sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej, co ma też swój pozytywny wpływ na środowisko – mówi Wojciech Dzwonkowski, Dyrektor Projektu w BPI Real Estate Poland odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji we Wrocławiu.

REKLAMA

Dlatego w projekcie inwestycji nie zapomniano o udgodnieniach ekologicznych. Poza wspomnianym zielonym dachem nie zabraknie m.in. paneli fotowoltaicznych, dużej ilości miejsc dla rowerów, czy systemu nawadnienia opartego o wodę deszczową. W ofercie dewelopera znajdą się 183 mieszkania o różnej strukturze pokoi (od 1 do 4) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.

Materiały inwestora

Aktualnie BPI Real Estate Poland dopracowuje szczegóły związane ze startem sprzedaży mieszkań w inwestycji, której zakończenie planowane jest w II kwartale 2024 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA