Warszawa: Dobra 32 – apartamentowiec o strukturze kryształu powstaje na Powiślu źródło: materiały inwestora

Warszawa: Dobra 32 – apartamentowiec o strukturze kryształu powstaje na Powiślu

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W sześciopiętrowym budynku w pobliżu Centrum Nauki Kopernik znajdzie się niespełna 20 mieszkań. Powierzchnia największego, wraz z tarasem, przekroczy 400 metrów kwadratowych. Inwestycja ma się wyróżnić m.in. dużymi przeszkleniami, bryłą i usługą concierge.
Warszawska spółka Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. k. ruszyła w październiku ubiegłego roku z budową przy ulicy Dobrej 32 na Powiślu, w dzielnicy Śródmieście. Ma się skończyć w I kwartale 2020 roku. Projekt przygotowała pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o.
Chcieliśmy, aby narożnik naszego budynku wyrzeźbiony został niczym szlachetny kamień. Zależało nam przy tym na skojarzeniu z uformowaną przez naturę prostą i wielopłaszczyznową strukturą kryształu, przejrzystą geometrią ścian – wyjaśnia inwestor.

Od 40 do 260 metrów

W sześciopiętrowym budynku Dobra 32 znajdzie się 18 apartamentów wysokich na 2,92 m, o liczbie pokoi od dwóch do pięciu. Metraże wynoszą od 44 mkw., przez lokale 160-metrowe, aż po 265-metrowy penthouse z tarasem o powierzchni 150 mkw. Balkony, oddzielone od wnętrz przeszkleniami od podłogi do sufitu, przynależą do wszystkich mieszkań.
materiały inwestora
Parter obiektu zajmuje recepcja z concierge. W dwupoziomowym garażu podziemnym będą dostępne 23 miejsca parkingowe, stojaki na rowery oraz komórki lokatorskie. Wszyscy mieszkańcy mogą liczyć na centralną klimatyzację oraz elektroniczne zamki do apartamentów. Część nabywców skorzysta z wydzielonych pralni i garderób oraz z bezpośredniego dostępu do mieszkania z windy.
Bryła budynku jest podzielona na trzy elementy o bardzo wyrazistym charakterze: wycofany i rozświetlony parter, powtarzalne piętra formujące starannie zaplanowaną bryłę i unoszącą się nad nimi trójwymiarową konstrukcję ażurowego zadaszenia – tłumaczy deweloper.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA