Stołecznej dzielnicy Białołęka przybędzie nowy obiekt mieszkalny. Generalnym wykonawcą budynku jest warszawska firma Totalbud. Projekt budynku przy ul. Ceramicznej 35 powstał w pracowni Pole Architekci, natomiast deweloperem inwestycji jest spółka Property Partner Investments. Budynek powstaje na działce o pow. 2470 mkw., natomiast powierzchnia zabudowy wyniesie 816 mkw.
7-kondygnacyjny budynek Punkt Ceramiczna na sześciu kondygnacjach mieszkalnych zaoferuje 50 mieszkań dla szacunkowej liczby 132 osób. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3163 mkw. W garażu podziemnym znajdą się 53 miejsca parkingowe dla samochodów, natomiast na terenie działki 10 miejsc dla rowerów.
Pierwszy w historii Totalbudu kontrakt z firmą Property Partner Investments komentuje prezes Totalbudu Mariusz Pałka – Cieszymy się, że współpracę między naszymi firmami rozpoczynamy od projektu nieco bardziej ambitnego pod względem architektonicznym i ekologicznym. Zakaz wycinki drzew na działce pod tę inwestycję spowodował znaczące uatrakcyjnienie zarówno samej bryły budynku z jego przełamaniami, jak i terenu zielonego w tym miejscu. Budowa będzie w związku z tym prowadzona z najwyższą kulturą techniczną i ekologiczną zgodnie z wymogiem władz dzielnicy, aby nie wycinać drzew na działkach budowlanych, jeśli tylko jest to możliwe.
Budynek cechują przełamania centralnej części bryły oraz odsunięcie od nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jest to spowodowane ochroną istniejącego na działce drzewostanu. Przełamania te czynią jednak budynek nietuzinkowym, wzbogacają formę i urozmaicają rysunek elewacji. Staną się elementem charakterystycznym architektury Punktu Ceramiczna. Zieleni zastanej na działce dopełni zagospodarowanie parteru. Lokale na tym poziomie mają wyjścia na tarasy usytuowane na warstwach terenu i łączące je z indywidualnymi ogródkami wyznaczonymi na terenie biologicznie czynnym wyniesionym ponad poziom otoczenia.
Inwestycję tę charakteryzuje prezes zarządu Property Partner Investments Mariusz Kłys – Do zakupu i realizacji projektu Punkt Ceramiczna przekonała nas przede wszystkim jego lokalizacja. Wyróżnia się ona dobrym dostępem do komunikacji oraz infrastruktury miejskiej. W pobliżu znajdziemy zarówno punkty usługowe, jak i placówki edukacyjne oraz przedszkola. Dołożyliśmy do tego nowoczesną architekturę z ciekawą, kreatywnie wykorzystującą światłocień elewacją. Udało nam się również dopasować zabudowę do istniejącego na działce drzewostanu. Wszystkie mieszkania mają balkony, tarasy lub ogródki. Do zalet inwestycji należy także zaliczyć jej kameralność. Zależało nam również na wysokiej jakości wykonania, stąd zdecydowaliśmy się na wybór firmy Totalbud jako generalnego wykonawcy. Przy zachowaniu wszystkich tych atutów oferujemy mieszkania w cenie już od 6100 zł/mkw.
Na budowie dobiegł właśnie końca tzw. stan zero. Płytę denną i cały fundament w technologii "białej wanny" pokryła gotowa w całości płyta podłogi części parterowej.
Postępy prac na budowie Punktu Ceramiczna komentuje kierownik budowy z ramienia Totalbudu Mateusz Olkowicz – Grunt, jaki napotkaliśmy, był zgodny z badaniami geologicznymi, stąd też wszelkie prace biegną zgodnie z harmonogramem. Budynek ma konstrukcję słupowo-płytową, która jest najbardziej oczekiwana na rynku przez nabywców mieszkań. Daje ona największą elastyczność w zmianach układów funkcjonalnych mieszkań dopóki budynek nie osiągnie stanu surowego. Obiekt ten będzie bardzo estetyczny. Elewacja będzie lekka mokra w odcieniach bieli i szarości, ale w tynk silikatowo-silikonowy wkomponowane będą elementy złote. Ogródków na parterze będzie tyle ile mieszkań, czyli 13. Ponieważ poziom 0 znajduje się na wysokości 1,5 m od rzędnej terenu ogródki te będą wyniesione na małą skarpę.
Cały parter budynku będzie mieszkalny bez lokali handlowo-usługowych. Stan surowy otwarty budowa osiągnie do końca marca 2018 r. Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na koniec stycznia 2019 r.
Źródło: materiały prasowe