DODAJ

Warszawa: Pozytywny Mokotów – Yareal buduje osiedle na kilkaset mieszkań [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Pozytywny Mokotów –
Mariusz Bartodziej
2019-02-15 09:48:01
Inwestycja na Mokotowie powstanie w trzech etapach. Warszawski deweloper zaczął od ponad setki lokali w dwóch budynkach. Docelowo w centrum osiedla powstanie zielony dziedziniec z kafejkami, skwerami i placami zabaw.

Yareal Polska Sp. z o.o. prowadzi już sprzedaż Pozytywnego Mokotowa, powstającego przy zbiegu ulic Konstruktorskiej i Postępu.

Pozytywny Mokotów jest projektem mistrzowsko balansującym między wielkomiejskością oraz wyciszeniem. Mocno zakotwiczony w miejskim kontekście, stanowi integralną część dynamicznej dzielnicy – stwierdza deweloper.

Ponad 100 mieszkań na początek

Na osiedle złoży się siedem budynków wielorodzinnych w trzech etapach. W ramach pierwszego Yareal Polska realizuje dwa ośmiopiętrowe obiekty. Oferuje w nich 125 mieszkań o metrażach od 33 do 114 mkw. – od kawalerek po pięciopokojowe lokale. Do wszystkich przynależą ogródek, balkon lub loggia, a do tych na najwyższej kondygnacji – tarasy od strony dziedzińca.

Charakterystycznym elementem fasad budynków jest zwiększająca się wraz z wysokością obiektu wysokość perforacji. Takie rozwiązanie gwarantuje mieszkańcom niższych pięter poczucie prywatności – wyjaśnia inwestor.

Materiały inwestora


Sklepy, hamaki i place zabaw

Na teren osiedla będą prowadzić trzy wejścia. Główne, od strony ul. Postępu, stanowi reprezentacyjny, oszklony pawilon. Dwoma pozostałymi mieszkańcy będą się kierować przez place z kafejkami i restauracjami – w lokalach z witrynami zwróconymi w stronę ulicy znajdą się punkty usługowe i sklepy. W obrębie inwestycji powstaną aleja przez całą jej długość, skwerki i trzy place zabaw o różnych charakterach. Na mieszkańców czekają hamaki i fotele w sąsiedztwie zielonych altan.

Przestrzenie otwarte kompleksu pomyślane zostały jako zaciszny, naturalistyczny ogród z bogactwem form i odmian roślinnych. Dominującą rolę odgrywać będą tutaj krzewy i rośliny okrywowe. Dopełnią je kwitnące, wielokolorowe byliny i rabaty z traw ozdobnych – wylicza deweloper.

Zapowiada obsadzenie alei drzewami, a nieco dalej od ścieżek – utworzenie pagórków z jeszcze wyższą roślinnością.

Więcej wizualizacji w galerii.