We Wrocławiu powstanie duży kompleks biurowo-hotelowy Q2 Studio

We Wrocławiu powstanie duży kompleks biurowo-hotelowy

WIZUALIZACJE
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy duży kompleks wielofunkcyjny. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej.

Inwestorami są dwie powiązane ze sobą wrocławskie spółki Horyzont Nieruchomości RND Akademik Spółka Jawna i TW-Consulting. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada znana wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie wielofunkcyjny kompleks, w skład którego wejdzie biurowiec, obiekt hotelowy i pasaż usługowy.

Q2 Studio
Q2 Studio
REKLAMA
Q2 Studio
Q2 Studio
Q2 Studio

Zabudowę tworzyć będzie zespół dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków na planie prostokąta, wpasowujących się w siatkę ulic na terenie zabudowy zespołu budynków PAFAWAG, nawiązujących wysokością do najwyższego obiektu na tym terenie, jakim jest budynek dawnej kotłowni. Od strony wschodniej główną część tworzyć ma budynek z trzema bryłami w formie wież, ustawionych na prostokątnej podstawie, a od strony zachodniej – prostopadłościenny budynek wolnostojący, utrzymany w tej samej stylistyce.

Nowy wielofunkcyjny kompleks zlokalizowany będzie na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, który znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Dlatego projekt nowego kompleksu biurowo-hotelowego przy ul. Fabrycznej został opracowany pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA