We Wrocławiu powstanie kolejny nowy park handlowy PKB Inwest Budowa

We Wrocławiu powstanie kolejny nowy park handlowy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska planowana jest budowa kolejnego nowego parku handlowego. Tym razem w zachodniej części miasta, na osiedlu Leśnica. Powstanie w miejscu nieczynnego i niszczejącego od wielu lat Centrum Handlowego Leśnica, obok Lidla i przejazdu kolejowego.

Swoją nową inwestycję, Park Handlowy Wrocław zamierza w tym miejscu zrealizować firma PKB Inwest Budowa z podwarszawskich Ząbek. Spółka zajmuje się głównie poszukiwaniem i zakupem terenów inwestycyjnych. Prowadzi na zakupionych terenach nadzór nad budową obiektów handlowych pod wynajem i do odsprzedaży. W zależności oczekiwań klienta przekazujemy – odsprzedaje obiekty w trakcie realizacji inwestycji lub po jej zakończeniu docelowemu inwestorowi. Część inwestycji pozostaje w portfelu firmy.

Po zamknięciu wybudowanego przez kupców Centrum Handlowego Leśnica (miało w nim powstać docelowo kilkadziesiąt stoisk), w 2015 roku obiekt kupiła spółka powiązana z siecią marketów InterMarche i marketów budowlanych BricoMarche. Przez kilka lat z budynkiem centrum nic się nie działo. Nie został zagospodarowany ani wyburzony. W 2021 roku niszczejące Centrum Handlowe Leśnica wraz z parkingiem zostało wystawione na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosiła prawie 10 milionów złotych. Dwa lata temu, w grudniu 2021 r. udało się w końcu znaleźć zainteresowanego nabyciem tej nieruchomości. Spółka PKB Inwest Budowa podpisała z dotychczasowym właścicielem przedwstępną umowę na zakup centrum wraz z parkingiem. Do połowy grudnia tego roku umowa ma zostać ostatecznie sfinalizowana. Inwestor ma już jednak konkretny plan na ten teren. Zamierza zburzyć budynek Centrum Handlowego Leśnica i w jego miejscu wybudować nowy, kameralny park handlowy. Ma to być centrum osiedlowe, a nie kolejny wielki obiekt handlowy.

PKB Inwest Budowa
PKB Inwest Budowa
PKB Inwest Budowa
ukosne.gis.um.wroc.pl
ukosne.gis.um.wroc.pl
ukosne.gis.um.wroc.pl

Z materiałów inwestora wynika, że w ramach inwestycji powstanie parterowy obiekt handlowy, w którym znajdzie się sześć lokali handlowych o powierzchniach od 315 do 1325 mkw. Łączna powierzchnia najmu całego parku wynieść ma 3565 metrów kwadratowych. Największym najemcą ma zostać operator spożywczy. Prawdopodobnie będzie nim Biedronka, która co prawda posiada w Leśnicy dwa sklepy ale są to bardzo małe obiekty. Jeden nowy, większy sklep z pewnością ucieszyłby mieszkańców ale i samą sieć handlową, tym bardziej, że tuż obok swoje duże obiekty posiada konkurencja Biedronki – niemieckie sieci ALDI i LIDL.

REKLAMA

Sklepy jakich innych marek mogą zostać najemcami nowego parku handlowego?

Patrząc na najemców innych obiektów tego typu budowanych przez PKB Inwest Budowę, najczęściej są to: Action, Dealz, Pepco, Tedi, Media Expert, Rossmann czy też niemiecka sieć dm drogerie, która prowadzi coraz większą ekspansję w Polsce, a siedziba polskiego oddziału znajduje się we Wrocławiu.

Za komercjalizację nowego parku handlowego przy ul. Średzkiej we Wrocławiu odpowiedzialna jest firma Scallier.

PKB Inwest Budowa
PKB Inwest Budowa
PKB Inwest Budowa

Kiedy rozpocznie się budowa? Kiedy otwarcie?

Co prawda w swoich materiałach (z 2022 r.) inwestor deklarował otwarcie parku handlowego w Leśnicy na I kwartał 2024 roku, ale dziś wiadomo, że jest to termin nierealny. Firma musi jeszcze zdobyć pozwolenie na budowę (co potrafi zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy), wyburzyć istniejący budynek centrum handlowego, a dopiero w kolejnym kroku rozpocząć budowę nowego obiektu.

Na razie inwestor nie deklaruje żadnych nowych, konkretnych terminów rozpoczęcia tej inwestycji i otwarcia nowego parku handlowego.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Hanka(gość)
czekam na klub sportowy i słownię!
Karolina(gość)
Bardzo potrzebne jest tu centrum sportowe!  Squash,siłownia,fitness...
Nowa na osiedlu(gość)
Najlepsza wiadomość na koniec roku !!  nie trzeba już będzie stać w tych kilometrowych korkach do centrum .genialne posunięcie, gratuluję ! ?? czekam z niecierpliwością ?
super, Action, Dealz, Pepco, Tedi czy też niemiecka sieć dm drogerie, przyda się w okolicy ;) Leśnica będzie samowystarczalna ;) odżyje małomiasteczkowy klimat(gość)
fajnie
REKLAMA