PKP zazwyczaj chwali się, jak tylko uda się jej coś sprzedać, zwłaszcza, ze to działka mocno dla nich prestiżowa i pomimo obniżki ceny, dość droga. A tu cisza Nie doszło do podpisania umowy?
"Orzech" napisał: Sucha stanie się deptakiem, a samochody zostaną zastąpione przez tramwaje
Ulica Sucha we Wrocławiu, przy której znajduje się dworzec PKS, będzie zamknięta dla samochodów. Po drodze będą poruszać się jedynie tramwaje i autobusy. To plan władz miasta, które rozpoczęły już przygotowania do jego realizacji.
To na prawdę świetnie, że odgrzewają tego kotleta. Mam nadzieję, że nie skończy się na zapowiedziach. Jeśli dobrze pamiętam, to ostatnio jak o tym pisała prasa - miało być gotowe na euro :)
Najbardziej mnie cieszy remont od Joanitów do Glinianej, bo tam obecna nawierzchnia jest koszmarna!! No i może ożyją te okolice, bo narazie to czarna plama na mapie, a przecież jest tu kilka mega atrakcyjnych działek!!
BTW działka na Borowskiej/Suchej PKP dalej czeka na kupca, czy przeoczyłem jej sprzedaż?
[...] "Zmiany na ul. Suchej [u:1vh23kcn]krytykuje Andrzej Konarski, prezes wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.[/u:1vh23kcn] - Ulicą Suchą powinien odbywać się ruch aut. Po jej zamknięciu auta uciekną na już zapchaną ulicę Piłsudskiego, która przecież miała wrócić do życia! Na Suchej [u:1vh23kcn]lepsze byłoby przejście podziemne dla pieszych i pozostawienie ruchu aut na górze[/u:1vh23kcn] - twierdzi." [...]
Urbanista i takie "kawałki" o przejściach podziemnych opowiada? :szok: To ja teraz czekam na krytykę i jechanie po tym panu, ze strony pewnego Towarzystwa ;)
Sucha stanie się deptakiem, a samochody zostaną zastąpione przez tramwaje
Ulica Sucha we Wrocławiu, przy której znajduje się dworzec PKS, będzie zamknięta dla samochodów. Po drodze będą poruszać się jedynie tramwaje i autobusy. To plan władz miasta, które rozpoczęły już przygotowania do jego realizacji.
Unibal-Rodamco widzi w ramach tego wielofunkcyjnego (podkreślam słowo [u:1e5mvh87]wielofunkcyjnego[/u:1e5mvh87] centrum, również i dworzec PKS, tyle, że ciut okrojony). W dodatku chcą w ramach przebudowy układu komunikacyjnego wokół swojej działki, utworzyć węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia (taki, jaki planowało kiedyś miasto), i wyłączyć z ruchu ulicę Suchą, tworząc tam deptak z tramwajem podjeżdżającym od części "nocnej": dworca PKP. Chcą włożyć naprawdę sporo kasy w przebudowę układu komunikacyjnego - kasy, której nie miało na realizację swojego pierwotnego planu - miasto Wrocław.
Teraz dokładnie widać po co były te drzewa, o które tyle krzyku. Ich rolą było po prostu zasłonić stary dworzec... :) A że ten idzie do wyburzenia to już są nie potrzebne ;)
Orzech, przypomnij proszę bo się zagubiłem, czy w ramach nowego obiektu będzie również nowy dworzec zaplanowany, czy przeszła ta koncepcja, żeby go wyautować z centrum? Aż poczerwieniałem, że takie pytanie zadaję :) Gesah nie śmiej się ;)
Ogrodzili dworzec PKS. To przygotowania do budowy galerii
Metalowy płot został ustawiony na działce, przylegającej do dworca PKS od strony ul. Borowskiej. Wkrótce teren zostanie rozkopany i rozpoczną się badania archeologiczne. To wstęp do budowy w tym miejscu dużego centrum handlowego.
Cały tekst + ZDJĘCIA: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... udowy.html
Ok Anubisie. Z resztą czytając ilość pomówień i jęków na pewnym forum, to rzeczywiście, nie ma sensu tu podawać pewnych informacji - niech dojdą do nich sami
Na początek niech wezmą kalkulatory i policzą 74.000 GLA na 6 hektarach
Nie będę komentował, zapytam tylko: Anubisie, powiemy o co chodzi, czy zostawimy dla siebie?
Przecież protestująca grupa nawet nie spróbowała skontaktować się z inwestorem i zapytać go o konkretne plany. A sam projekt dopiero jest tworzony, więc pisanie o nim, jako o tym już pewnym, to mijanie się z prawdą.
Wklejam tu link do tego artykułu, z kronikarskiego obowiązku:
Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... worca.html
Rozumiem, że Gazeta Wyborcza też nie wysiliła się żeby kontaktować się z inwestorem? Wygodniej jest z TUMW (wszak redaktor Kokoszkiewicz jest również członkiem tego towarzystwa) i z radnymi PiS?
Do projektu planu w trakcie wyłożenia do publicznego wglądu oraz w okresie 14 dni od dnia jego zakończenia wniesiono sześć uwag. Prezydent Wrocławia rozpatrzył uwagi wniesioną w trybie art. 18 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Zarządzeniem nr 8868/13 z 16 października 2013 r. Dwie uwagi zostały uwzględnione w części, pozostałe w części zostały uznane za bezprzedmiotowe a pozostałe części uwag zostały nieuwzględnione.
[u:v6g5y1uz] Ustalenia planu są zgodne z polityką przestrzenną gminy określoną w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia przyjętym uchwałą Nr LIV/3249/06 z dnia 6 lipca 2006 roku, wraz ze zmianą przyjętą uchwałą Nr L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 20 maja 2010 r.
Projekt planu przeszedł wymaganą procedurę formalno-prawną, zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.) i może być przedmiotem uchwalania. [/u:v6g5y1uz]
Będę złośliwy: a ktoś z tej króciutkiej listy podpisanych na końcu tegoż listu widział/zna szczegółowe plany inwestora odnośnie tej inwestycji? Czy chociaż jedna z tych osób, w tym prezes TUMW wysilił się chociaż na jeden mail, telefon lub zwykły list do inwestora?
Zapewniam, że kontakt jest bardzo prosty i łatwy.
A może wygodniej jest po prostu zrobić szum w mediach, tak, żeby po raz kolejny zrobić sobie darmową reklamę?
Zielone światło od komisji dla dużej galerii na dworcu PKS
Komisja rozwoju przestrzennego i architektury w radzie miejskiej zaopiniowała pozytywnie miejski projekt planu, który na miejscu dworca PKS dopuszcza powstanie ogromnej galerii handlowej. Dyskutowano także o propozycji Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, które na tym terenie wolałoby powstanie kilku mniejszych budynków. Za takim projektem opowiedział się jednak tylko jeden członek komisji.
Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... worcu.html
Nie będę komentował, zapytam tylko: Anubisie, powiemy o co chodzi, czy zostawimy dla siebie?