Wrocław: Chiński Bafang Electric zainwestuje 15 mln euro

Wrocław: Chiński Bafang Electric zainwestuje 15 mln euro

Orzech
Orzech
REKLAMA
Chińska firma Bafang Electric, wiodący producent komponentów i systemów do rowerów elektrycznych i skuterów elektrycznych zdecydował się na inwestycję we Wrocławiu. Inwestor planuje zainwestować w stolicy Dolnego Śląska minimum 15 mln euro (I etap) i zatrudnić na początek 50 pracowników. 

Bafang Electric ma duże plany odnośnie swojej nowej lokalizacji we Wrocławiu. W planach jest dalsza rozbudowa zakładu produkcyjnego w stolicy Dolnego Śląska i stopniowe zwiększanie zatrudnienia.

O inwestorze:

Od ponad dziesięciu lat Bafang Electric opracowuje komponenty i kompletne systemy do pojazdów elektrycznych. Firma rozpoczęła od opracowania i produkcji silników do rowerów elektrycznych, a dzięki doświadczeniu i zespołowi rozwojowemu składającemu się z ponad 40 inżynierów Bafang produkuje obecnie silniki drugiej generacji do rowerów elektrycznych i skuterów elektrycznych.
Bafang Electric stał się globalnym dostawcą kompletnych systemów. Oprócz wysokiej jakości silników oferuje pełną gamę komponentów do rowerów elektrycznych i skuterów elektrycznych. Portfolio obejmuje również przyjazne dla użytkownika interfejsy HMI (Human Human Interface), niezawodne akumulatory i czujniki zapewniające naturalne wrażenia z jazdy, zarówno w postaci pojedynczych komponentów, jak i kompletnego systemu.
Bafang koncentruje się na rynku high-end, wprowadza koncepcję europejskiego wzornictwa przemysłowego. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników na całym świecie w czterech lokalizacjach. Siedziba i centrum rozwoju znajduje się w Suzhou. W Europie posiada biura w Holandii i Niemczech.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA