Helikopter nie pomoże przy pracach na Sky Tower. Na przeszkodzie stanął wiatr

Helikopter nie pomoże przy pracach na Sky Tower. Na przeszkodzie stanął wiatr

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Na niedzielę zaplanowane były prace wykończeniowe na szczycie Sky Tower. Miał w nich brać udział specjalny śmigłowiec - jednak z uwagi na prognozowany silny wiatr cała akcja została odwołana. Oznacza to też, że ulica Szczęśliwa nie zostanie wyłączona z ruchu.

Na szczycie najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce (212 metrów) planowane było przeprowadzenie montażu konstrukcji stalowej. Do prac zaangażowany miał być specjalny śmigłowiec, za pomocą którego stalowe elementy miały być dostarczane na wieżę.

Cała akcja została jednak odwołana.

- Prognoza zamówiona na niedzielę, którą właśnie otrzymaliśmy z uwagi na względy bezpieczeństwa wyklucza podjęcie akcji z udziałem śmigłowca – tłumaczy Wojciech Sury, rzecznik Sky Tower.


Prędkość wiatru na wysokości ponad 212 metrów będzie bowiem przekraczała dozwolone wartości. Kolejne podejście ma być realizowane pod koniec przyszłego tygodnia.

Odwołanie całego przedsięwzięcia oznacza też, że ulica Szczęśliwa nie zostanie wyłączona z ruchu kołowego – miało tak się stać właśnie z uwagi na prace montażowe na Sky Tower.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA