Wrocław: Lokum zbuduje na Tarnogaju osiedle dla prawie dwóch tysięcy gości hotelowych?fot. investphoto.pl

Wrocław: Lokum zbuduje na Tarnogaju osiedle dla prawie dwóch tysięcy gości hotelowych?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper wejdzie z wieloetapowym Lokum di Trevi na niemal dwuhektarowy teren przy ulicy Klimasa. W planach ma pięć budynków usługowych z około 600 lokalami. Dominować będzie funkcja hotelowa.
Magistrat stwierdził 31 stycznia brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia planowanego przy ul. Klimasa 42-46 na Tarnogaju. Lokum Deweloper S.A. zamierza zbudować zespół budynków hotelowo-usługowych. Powstanie na działkach nr 10/12, 10/14, 10/15, 10/19 oraz 10/21, o łącznej powierzchni 1,792 ha.
Inwestor nabył prawo użytkowania wieczystego tej nieruchomości w kwietniu 2019 roku. Zapłacił 11 mln 600 tys. zł netto (14 mln 268 tys. zł brutto). W tym samym miesiącu dostał zgodę na rozbiórkę hali produkcyjnej, a w październiku – na budowę budynku hotelowego (wg projektu pracowni AD Architekci) o kubaturze 58 411 metrów sześciennych. Od 30 stycznia czeka na zatwierdzenie zmienionego projektu dotyczącego czterech obiektów hotelowych oraz jednego hotelowo-usługowego. Inwestycja będzie kontynuacją osiedla Lokum di Trevi. W jedenastej i dwunastej fazie, zaplanowanych w perspektywie 2023+, zrealizuje około 600 lokali. Dziesięć etapów zlokalizowanych po drugiej stronie ul. Klimasa obejmuje 1 873 mieszkania.
UM Wrocławia

Około 1 800 gości i 407 miejsc parkingowych

Plan miejscowy przeznacza ten teren pod usługi i aktywność gospodarczą. W związku z tym nie dopuszcza budowy typowych mieszkań, ale lokali inwestycyjnych pod wynajem już tak (a także m.in. biur).
Zgodnie z decyzją środowiskową, Lokum Deweloper chce zrealizować w dwóch etapach pięć czteropiętrowych (wysokich na maksymalnie 15 m) budynków z usługami, biurami i przestrzenią hotelową. Dominować ma ostatnia funkcja. Inwestor zakłada zapotrzebowanie wody dla około 1 800 gości hotelowych oraz pracowników usług i biur. Powierzchnia zabudowy ma wynieść ok. 6 700 mkw. Deweloper przewidział też utworzenie m.in. dróg dojazdowych, chodników oraz dziedzińców z zielenią. Zapewni 407 miejsc parkingowych – 320 w garażach podziemnych i 87 na parkingach naziemnych.
REKLAMA
fot. investphoto.pl

Więcej nowości na Tarnogaju

W pobliżu powstaje już nowa inwestycja mieszkaniowa. PB Elin Sp. z o.o. realizuje Gazową 1-2. Na osiedle składają się dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z ponad 50 mieszkaniami o metrażach do 64 mkw. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
materiały inwestora
Za to w grudniu donosiliśmy o projekcie przygotowywanym przy ul. Nyskiej. DewelopART Sp. z o.o. Sp.k. zamierza zburzyć istniejący obiekt, a w jego miejsce postawić budynek wielorodzinny.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA