fot. Tomasz Matejuk

[Wrocław] Na wizualizacje biurowca między Nowym Targiem a Wita Stwosza jeszcze poczekamy

Tomasz Matejuk
Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników inwestycji, wyczekujących wizualizacji nowego biurowca, który stanie między placem Nowy Targ a ulicą Wita Stwosza. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Jak informowaliśmy kilka dni temu, spółka Linarite Company, należąca do Skanskiej, otrzymała zgodę na budowę biurowca, który powstanie między placem Nowy Targ na ulicą Wita Stwosza.
Zapytaliśmy więc przedstawicieli Skanska Property Poland, czy to oznacza, że wkrótce zobaczymy wyczekiwane wizualizacje tego obiektu.
– Pomiędzy placem Nowy Targ a ul. Wita Stwosza planujemy budowę nowoczesnego budynku o charakterze biurowo-usługowym. Aktualnie jesteśmy na końcowym etapie uzyskiwania pozwoleń formalnych. Prowadzimy także prace przygotowawcze do startu budowy inwestycji, który nastąpi jeszcze w tym roku. Wtedy pokażemy również wizualizacje obiektu – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.  
fot. Tomasz Matejuk

Biurowiec z żywymi parterami i zielenią

Za projekt nowej inwestycji odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Zbigniew Maćków, w wywiadzie dla InvestMap.pl, mówił o szczegółach całego przedsięwzięcia.
– Nowy biurowiec będzie wyróżniać przede wszystkim lokalizacja w ścisłym centrum miasta, a zatem będzie to architektura wielkomiejska, uwzględniająca wszystkie aspekty istotne w gęstym mieście. Czyli przede wszystkim żywe, usługowe partery pełne sklepów i usług. Tam, gdzie możemy, czyli od strony placu Nowy Targ i ulicy Wita Stwosza, staramy się, żeby były dwukondygnacyjne, o dobrych proporcjach i reprezentacyjnym charakterze. Liczymy, że pojawią się tam dobre, wielkomiejskie funkcje – tłumaczył Zbigniew Maćków.

Na parterach mogą więc znaleźć się kawiarnie albo restauracje, które będą czynne do późnego wieczora.

 Chodzi nam o taki model biurowca, który daje też coś miastu. Liczymy, że te lokale wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Czyli przede wszystkim placu Nowy Targ, na którym brakuje teraz już tylko dobrych funkcji, które ściągną tam ludzi. Ożyje też ciąg pieszy wzdłuż ulicy świętej Katarzyny prowadzący w stronę Hali Targowej, Bulwaru Dunikowskiego i Ostrowa Tumskiego – będzie szeroki, otoczony zielenią i otwartymi parterami sklepów czy kawiarni – wyjaśniał Maćków. 

Architekt podkreślał, że obiekt będzie podzielony na kilka części z otwarciami, przez co ma sprawiać wrażenie nieco rozdrobnionej, kameralnej zabudowy. 

– Chcemy uniknąć efekty monstrualnego, dużego organizmu, który zdominuje okolice – zaznaczał projektant.

Ma być też sporo zieleni, zarówno przed budynkiem, jak i wewnątrz obiektu, w atriach.