Wrocław: Nowa Giełda już w ofercie Agencji Mienia Wojskowego. "Czekamy na odpowiedź ze strony miasta"źródło: Agencja Mienia Wojskowego

Wrocław: Nowa Giełda już w ofercie Agencji Mienia Wojskowego. "Czekamy na odpowiedź ze strony miasta"

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Nowa Giełda, ul. Krupnicza
adresWrocław, Krupnicza 15/Włodkowica 2
REKLAMA
Wojsko dodało do listy swoich nieruchomości zabytkowy, XIX-wieczny gmach przy ulicy Krupniczej. Wciąż trenuje w nim młodzież Gwardii Wrocław. Zanim AMW zdecyduje się na sprzedaż budynku, spróbuje porozumieć się z miastem.
Na liście ofert nieruchomości wrocławskiego oddziału AMW znalazł się gmach przy ul. Krupniczej 15/Włodkowica 2.
Agencja Mienia Wojskowego nie podjęła jeszcze decyzji dotyczącej przyszłego zagospodarowania nieruchomości przy ulicy Krupniczej, a zamieszczone na stronie materiały mają charakter informacyjny – wyjaśnia nam Maciej Macios z AMW.
Agencja Mienia Wojskowego
Prezes Agencji spotkał się w sprawie hali na początku ubiegłego tygodnia z prezydentem miasta. Na stole leżą dwie propozycje – zamiana nieruchomości na inną bądź jej odkupienie.
Czekamy na odpowiedź ze strony miasta. Kolejne spotkanie zaplanowano na połowę przyszłego miesiąca – informuje Maciej Macios.
Agencja Mienia Wojskowego

Porozumienie z miastem jedyną szansą na brak eksmisji

REKLAMA
Powierzchnia użytkowa czterokondygnacyjnego, murowanego budynku (od 1972 roku w rejestrze zabytków) wynosi 4,9 tys. mkw., a kubatura – 32,3 tys. metrów sześciennych. Stoi na działce o pow. 2208 mkw. Powstał w latach 1864-67. Jego wnętrze służyło m.in. jako giełda, sala koncertowa, czy miejsce wykładów, a od 1952 roku jako hala sportowa, z której korzystała Gwardia Wrocław. Do 2016 roku właścicielem gmachu była policja. Wówczas postanowiła, z powodu zbyt wysokich kosztów utrzymania, przekazać go wojsku.
Agencja Mienia Wojskowego
AMW rozmawiała w ubiegłym roku z klubem sportowym w sprawie warunków dalszego użytkowania budynku. Na początku miesiąca "Gwardia" otrzymała pismo, zgodnie z którym, po prawie 70 latach, miała się wyprowadzić – do 15 stycznia. W sprawę zaangażowali się m.in. miejscy urzędnicy, politycy, a także rodzice trenującej w klubie młodzieży i kibice.
Choć Agencja nie zamierza weryfikować, czy klub opuścił gmach, to zaznacza, że od 16 stycznia "Gwardia" korzysta z niego na własną odpowiedzialność. Potencjalne skierowanie sprawy o eksmisję, w sytuacji gdy AMW nie dogada się z miastem, przyniesie rozstrzygnięcie nawet po kilku miesiącach
Agencja Mienia Wojskowego
Agencja Mienia Wojskowego
Agencja Mienia Wojskowego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA