Wrocław: Schowek na bagaż za ponad pół miliona w Lokum Venaźródło: materiały inwestora

Wrocław: Schowek na bagaż za ponad pół miliona w Lokum Vena

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Lokum Vena
adresWrocław, Poniatowskiego
inwestorLokum Deweloper S.A.
projektantLebu Sp. z o.o.
REKLAMA
Wrocławski deweloper zrealizował w ramach osiedla przy ulicy Poniatowskiego prawie 300 mieszkań, w tym 90 w XIX-wiecznym zabytku. Ceny za metr kwadratowy sięgają nawet ponad 22 tysiące złotych. W ofercie są apartamenty z pomieszczeniem po drugiej stronie korytarza.
Lokum Deweloper S.A. zakończył budowę drugiego (ostatniego) etapu osiedla Lokum Vena. Oddał do użytku odrestaurowany XIX-wieczny (od 2009 roku w rejestrze zabytków) szpital. Ma w ofercie cztery mieszkania z osobnymi "pomieszczeniami przynależnymi". W przypadku jednego apartamentu metraż wynosi 51,36 mkw., ale 19,74 mkw. to wydzielony po drugiej stronie korytarza pokój. Przy cenie 21 378,5 zł/mkw. jego koszt to 422 011 zł (całość 1 098 000 zł).
materiały inwestora
materiały inwestora
W ramach inwestycji powstało dziewięćdziesiąt apartamentów, które stanowią zarówno doskonałe miejsce do życia, jak i świetną ofertę inwestycyjną – zapewnia Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper. – W sprzedaży mamy kilka lokali, które posiadają osobne pomieszczenia pomocnicze. W przypadku wykorzystywania tych przestrzeni na najem dobowy, mogą one stanowić dodatkowe zaplecze sanitarne lub miejsce do przechowywania bagażu.
W dwóch pozostałych apartamentach sytuacja jest podobna: 19,67 mkw. pomieszczenia przynależnego (19 750,64 zł/mkw.) i 19,69 mkw. (19 263,34 zł/mkw.). W czwartym, 67- metrowym mieszkaniu, powierzchnia potencjalnego schowka na bagaż wynosi 34,98 mkw. (16 967,19 zł/mkw., co daje 593 512 zł).
REKLAMA
materiały inwestora
materiały inwestora

Kilkanaście milionów złotych

Deweloper odkupił nieruchomość (około 1,25 ha) z zabytkowym kompleksem szpitalnym w 2016 roku od wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapłacił 16,5 mln zł. W pierwszej połowie 2019 r. zakończył budowę budynku ze 181 mieszkaniami. Z początkiem tego roku skończył przebudowę zabudowań pochodzących z końca XIX i początku XX wieku. Oprócz 90 apartamentów, wprowadził na rynek jeszcze dziesięć lokali biurowych.
W efekcie przeprowadzonej rewitalizacji zdegradowany do niedawna obiekt nie tylko odzyskał właściwy blask, ale także otrzymał nową funkcję – mówi Eryk Nalberczyński. – Powstały w nim luksusowe apartamenty odpowiadające niepowtarzalnemu charakterowi osiedla, które jest idealnym miejscem dla osób ceniących komfort i wysoką jakość w imponującej, historycznej oprawie. Stanowią one również wyjątkową ofertę inwestycyjną.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz