Zielone Śródmieście – spokojne osiedle w centrum Wrocławia

Zielone Śródmieście – spokojne osiedle w centrum Wrocławia

Wrocław
REKLAMA

Spokojne osiedle Zielone Śródmieście to zdecydowanie alternatywa dla wszystkich, którzy chcą zaznać trochę spokoju przy jednoczesnym zachowaniu bliskości ze wszystkimi udogodnieniami, które daje życie i mieszkanie w dużym mieście.

Osiedle położone jest w coraz mocniej docenianej pod względem mieszkaniowym dzielnicy – wrocławskim Śródmieściu. Otoczone parkami, kilkanaście minut spacerem od centrum, właśnie ze względu na swoją lokalizacje na pewno zyska sporo miłośników.

 

Zielona okolica
Okolice nowo budowanego osiedla to przede wszystkim Park Tołpy, nazywany inaczej parkiem Nowowiejskim. Jest to miejsce spokojne, ciche i zdecydowanie rodzinne. Położony tuż przy Instytucie Architektury, otoczony starymi kamienicami – jest jednym z bardziej urokliwych w tej części Wrocławia.


Remontowane nabrzeże Odry oraz kanał żeglugowy otwierają kolejne możliwości spędzania czasu wolnego w okolicy – znajdziemy tu sporo terenów rekreacyjnych. Takie położenie ucieszy biegaczy oraz cyklistów,  nadodrzańskie promenady doskonale nadają się do uprawiania tego typu aktywności. W słoneczne dni można urządzać tutaj pikniki, spędzając czas na świeżym powietrzu z rodziną lub przyjaciółmi.


Kolejnym, położonym niedaleko terenem zielonym jest Ogród Botaniczny – znajduje się on w niedalekim sąsiedztwie osiedla. Wyjątkowe miejsce jakim jest ogród z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników egzotycznych roślinności, ale także tych, którzy chcą wypocząć w otoczeniu niecodziennego kawałka przyrody w centrum sporego miasta.

 

REKLAMA

Idąc kawałek dalej trafimy na turystyczne serca Wrocławia – przepiękny Ostrów Tumski, który będzie idealny na rodzinne, weekendowe spacery. Architektura tego miejsca pozwoli na szybkie przeniesienia się w czasie – z naszego nowoczesnego osiedla do starych, zabytkowych uliczek i kościołów.


Oprócz atrakcyjnej w tereny do wypoczynku i relaksu okolicy, osiedle Zielone Śródmieście znajduje się także blisko mocno rozwiniętych okolic placu Grunwaldzkiego. Ta część miasta obfita jest w studenckie atrakcje, które postały tu ze względu na bliskość uczelni wyższych takich jak Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Wrocławska, w niedalekim sąsiedztwie znajduje się tutaj także kilka budynków należących do kampusu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z tego względu okolica bogata jest w sporą ilość lokali gastronomicznych i klubokawiarni, które przyciągają młodszą, akademicką część mieszkańców. Plac Grunwaldzki to część rozwijająca się, na której znaleźć możemy także liczne sklepy i lokale usługowe. To tutaj znajduje się Pasaż Grunwaldzki – jedno z większych centrów handlowych miasta.

Od ścisłego centrum Wrocławia osiedle dzieli jedynie kilkanaście minut spacerem – położenie jest zatem doskonale zrównoważone pomiędzy terenami zielonymi jak Park Szczytnicki, Hala Stulecia, a nieco bardziej turystyczną częścią taką jak wrocławski Rynek.


O inwestycji

Jaracza 37 to ulica przy której znajduje się Zielone Śródmieście – indywidualny klimat osiedla, ciekawa architektura, ogródki działkowe i bliskość wymienionych wcześniej atrakcji decyduje o sporym potencjale tej części miasta.

Samo osiedle składać się będzie z zabudowy dwóch 5 kondygnacyjnych budynków sąsiadujących ze sobą. W skład zespołu wchodzi ponad 260 mieszkań o różnym metrażu – od 29 m2 po 107 m2. W kondygnacji podziemnej przewidziano także miejsce na garaż dla samochodów, a na dziedzińcach zaplanowano tereny zielone wraz z placem zabaw i miejscem do rekreacji.

W standardzie mieszkań znalazły się instalacja internetowa, telefoniczna oraz telewizyjna – zaplanowane z uwagi na komfort przyszłych mieszkańców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA