Wrocław: Zmiany na torze wyścigów konnych. Oprócz parku powstanie stajniaźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Zmiany na torze wyścigów konnych. Oprócz parku powstanie stajnia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławskie Inwestycje prawdopodobnie wyłonią w najbliższych dniach wykonawcę parku linearnego wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Szukają też firmy, która zbuduje stajnię dla 20 koni.
Spółka Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. przedstawiła 28 maja listę ofert w sprawie utworzenia parku wraz z przyrodniczą ścieżką edukacyjną na Partynicach. Zgłosiło się czterech uczestników. Najwyższa propozycja wyniosła 7 mln 780 tys. zł brutto z trzyletnim okresem gwarancji. Zamawiający zamierza wydać dokładnie 6 mln 573 tys. 798 zł. Tej kwoty nie przekroczyła tylko jedna z ofert. Firma Park-M Poland Sp. z o.o. zaproponowała wykonanie prac za 6 mln 296 tys. zł, udzielając pięcioletniej gwarancji.
Materiały inwestora

Ścieżki, zieleń i punkt obserwacyjny

Inwestycja zakłada utworzenie ścieżek oraz nasypu pełniącego funkcję punktu obserwacyjnego i nasadzenie zieleni. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
Już sama budowa ścieżki spacerowo-biegowej da mieszkańcom możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu na otwartym terenie zielonym – mówił nam Marek Kotlarz, zastępca dyrektora ds. administracji, inwestycji i funduszy europejskich WTWK Partynice.
REKLAMA
Wykonawca będzie miał na realizację zadania 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. W ciągu 3 miesięcy musi wykonać prace przygotowawcze i rozbiórkowe.
Materiały inwestora

Nie tylko nowy park

Park linearny nie jest jedyną inwestycją, która ma w najbliższym czasie zostać zrealizowana na terenie toru wyścigów konnych. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły 24 maja przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę drewnianej stajni. Termin składania ofert mija 11 czerwca.
Orientacyjne wymiary parterowego obiektu to ok. 11x35 m i 3,6 m wysokości. Jego kubatura wyniesie w przybliżeniu 1,3 tys. metrów sześciennych. Boksy znajdą się po obu stronach przejścia. Będzie w nich miejsce dla 20 koni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA