Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów w WarszawieMateriały prasowe

Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów. Do 258 mieszkań wybudowanych w II fazie inwestycji zaczynają wprowadzać się pierwsi właściciele. Pozytywny Mokotów na warszawskim Służewcu to jeden z najbardziej zielonych projektów mieszkaniowych dewelopera - z trzema własnymi elektrowniami słonecznymi, 200-metrową zieloną aleją i certyfikatem środowiskowym BREEAM.

Ukończony etap to trzy budynki, położone centralnie wzdłuż wewnętrznej alei ogrodowej. Tworzy ona pełną zieleni kompleksu, w formie wydłużonego ogrodu o docelowej powierzchni blisko 10 000 mkw. Pomiędzy istniejącymi już budynkami powstał odizolowany od ulicznego ruchu wielkomiejski azyl z leżakami i wyposażeniem piknikowym, przestrzeniami rekreacyjnymi, placami zabaw, a także docenionymi podczas pandemii ogródkami lokatorskimi.

– Pozytywny Mokotów zapewni nowym mieszkańcom również możliwość korzystania z uprawnego ogrodu społecznego, w którym będą mogli samodzielnie sadzić i doglądać własne warzywa oraz kwiaty. W sumie na terenie osiedla powstanie kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, które oprócz plonów do domowych kuchni, zapewnią nowym sąsiadom dobre warunki do integracji i rekreacji na świeżym powietrzu. Stworzyliśmy prywatno-publiczną przestrzeń, która pozwoli wyeksponować zrównoważony charakter naszego projektu, w którym zarówno cały ogród, jak i pojedyncze grupy bioróżnorodnej roślinności będą oświetlane przez ekologiczną energię ze słońca. Darmowy prąd będą wytwarzały aż trzy osiedlowe elektrownie fotowoltaiczne, zaspokajające potrzeby każdego z etapów Pozytywnego Mokotowa – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

Materiały prasowe

Oddanie do użytku drugiej fazy osiedla oznacza, że większość Pozytywnego Mokotowa już została ukończona. W budowie pozostaje ostatnia część inwestycji, w której nabywców znalazło już ponad 70% z 232 zaplanowanych mieszkań. W ofercie pozostało jeszcze ok. 60 lokali – o zróżnicowanym metrażu, 2- i 3-pokojowych, dostępne są jeszcze również większe mieszkania 4-5-pokojowe, w tym z prywatnymi ogródkami.

REKLAMA

Jeszcze przed oddaniem kompleksu do użytku deweloper ukończył modernizację skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Tuż przy osiedlu zostało wybudowane wygodne rondo, kilka przystanków dla nowych połączeń linii autobusowych, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie. Łatwa dostępność komunikacji miejskiej w połączeniu m.in. ze zrównoważonymi i przyjaznymi rozwiązaniami zastosowanymi w Pozytywnym Mokotowie, zapewniły projektowi Yareal wysoką ocenę Very Good w ramach zielonego certyfikatu BREEAM.

Yareal poddaje certyfikacji zewnętrznych asesorów wszystkie inwestycje mieszkaniowe - dotychczas objęła już ponad 40 budynków, zapewniając deweloperowi pod tym względem pozycję ogólnopolskiego lidera zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM.

Pozytywny Mokotów został zaprojektowany i wybudowany zgodnie w wymogami polityki środowiskowej Unii Europejskiej, uwzględniającymi dostosowanie do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Ukończenie ostatniego etapu inwestycji, na którą będzie składało się docelowo 615 mieszkań w 7 budynkach, zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Berek(gość)
Mokotów to bez wątpienia wspaniała dzielnica. Sęk w tym, że ceny za metr kwadratowy mieszkania należą tam do najdroższych w całej Warszawie. Warto więc zdecydować się na pobliskie Miasteczko Nova Ochota. Deweloper to Victoria Dom. Ceny za metr kwadratowy są tam bardzo niskie, a standardy bytowe - wysokie.
REKLAMA