Zielony Zajączków – grunty dla ekoentuzjastów od M3 Investźródło: materialy inwestora

Zielony Zajączków – grunty dla ekoentuzjastów od M3 Invest

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Coraz więcej osób poszukuje cichej i spokojnej okolicy do zamieszkania. Ze względu na zanieczyszczenie smogiem, problemy z komunikacją publiczną we Wrocławiu wielu mieszkańców decyduje się na zakup ziemi pod miastem. Ceny mieszkań w centrum aglomeracji utrzymują się na wysokim poziomie. Zamiast mieszkać na kilkudziesięciu metrach w zatłoczonym centrum, wybierają własny dom z ogródkiem pod miastem. Szczególnie cenione są tereny już przekształcone na działki budowlane z dobrym dojazdem do Wrocławia – w pobliżu obwodnicy, drogi ekspresowej.
fot. Jakub Zazula
Czy zakup działki to dobra inwestycja? Z pewnością tak, zwłaszcza takich jak Zielony Zajączków. Gruntów pod zabudowę ubywa, gminy też już nie chcą tak chętnie jak dawniej zgadzać się na nowe inwestycje, bo często nie są w stanie już nadążyć z rozbudową infrastruktury. Dlatego tak cenne są tereny, na których takich problemów nie ma. 
Migracja ludności z centrów wielkich miast na obrzeża to stała tendencja. Rosną potrzeby i oczekiwania rodzin na dostęp do terenów rekreacyjnych. Wyprowadzamy się z miast, bo mamy dosyć hałasu, życia w ciągłym pędzie. Szukamy zdrowego środowiska, bo miejski smog jest przyczyną wielu chorób i alergii. Rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa i przekonanie, że wiele aglomeracji nie będzie w stanie poradzić sobie z zanieczyszczeniem powietrza jeszcze przez wiele lat. Wymiany pieców są kosztowne, podobnie jak rozbudowa sieci ciepłowniczych.
Dlatego świadomi ekologicznie inwestorzy decydują się na zakup działek pod miastem i budowaniem tam domów w nowoczesnych technologiach. Taka inwestycja jest opłacalna i zwraca się po kilku latach, biorąc pod uwagę fakt, że ceny energii stale rosną, a to największy koszt utrzymania domu. 
Największym problemem przed rozpoczęciem procesu inwestycyjnego, który trzeba rozwiązać jest znalezienie właściwego miejsca na nowy dom. W naszej galerii można obejrzeć propozycje M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. dla inwestorów poszukujących działek w spokojnej, czystej okolicy z dobrym dojazdem do miasta.
fot. Jakub Zazula
Zielony Zajączków to kompleks blisko 60 działek o powierzchni od 1100 do 1700 mkw. (działka typowa 1100 mkw.: 24 m szer. x 50 m dł.). Grunty przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i dwulokalową (bliźniaczą). Jako przeznaczenie uzupełniające w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego niektóre działki w części parterowej mogą posiadać wbudowane usługi. 
Być może to ostatni moment, aby stać się właścicielem tak atrakcyjnych działek – zawsze należy patrzeć w przyszłość. Jednego możemy być pewni, wartość takich gruntów będzie rosła, tak samo jak potrzeby świadomych inwestorów. 
Prawdziwy odpoczynek i regenerację po ciężkiej pracy zagwarantuje nam tylko spokojna okolica z dala od miejskiego smogu i problemów wielkich aglomeracji.
REKLAMA