Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w ToruniuPixabay

Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w Toruniu

REKLAMA

Sprzedano kolejną działkę pod inwestycję mieszkaniową w Toruniu. Aż o kilkaset procent (!) przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi przy ul. Droga Trzeposka została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.

Powierzchnia działki przy ul. Droga Trzeposka 2 to 0,57 ha. To oznacza, że nabywca – firma Murapol Real Estate S.A. z Bielska-Białej zapłaci 3517 zł za metr kwadratowy gruntu. Parcelę sprzedano w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami UM.

Nieruchomość gruntowa jest zabudowana dwoma budynkami: budynkiem kuźni i odlewni o łącznej pow. użytkowej 1833 mkw. oraz budynkiem stacji serwisowej wodomierzy o pow. użytkowej 405 mkw. Na nieruchomości znajduje się również zbiornik przeciwpożarowy o powierzchni 96 metrów kwadratowych.

Orzech
+3
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i zabudowa poprzemysłowa, tj. budynki po zamkniętej Fabryce Zegarów i Wodomierzy „Metron”.

W dalszym sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna, szkoła podstawowa, punkty handlowe i usługowe. W ulicach sąsiadujących znajdują się sieci: elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, ciepłownicza i teletechniczna.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Żółkiewskiego, Szosa Lubicka i Targowa działka ma przeznaczenie podstawowe: „usługi, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna”. Nieruchomość ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA