Należąca do znanego i cenionego polskiego hotelarza Władysława Grochowskiego - Arche S.A. - największa polska sieć hoteli i deweloper mieszkaniowy, po raz kolejny inwestuje w stolicy Dolnego Śląska. Spółka wybuduje nowy hotel w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego lotniska.
• Wrocław znajduje się na czwartym miejscu w Polsce pod względem liczby nocujących turystów za Warszawą, Krakowem i Gdańskiem, który wyprzedza go głównie w okresie letnich wakacji.
• W minionym roku stolica Dolnego Śląska przyciągnęła rekordową liczbę, odwiedzających było ich aż 6,6 mln, to o 600 tys. więcej niż rok wcześniej.
• Nie dziwi więc chęć rozbudowy swojej bazy hotelowo-konferencyjnej przez jednego z potentatów sektora HoReCa i MICE Grupę Arche S.A.
Wkrótce ta notowana na Catalyst spółka wybuduje tam kolejny — trzeci obiekt, a będzie to ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika, na rogu ul. Granicznej i Rdestowej — Arche Hotel Wrocław II.
Wrocław stale umacnia swoją pozycję jako jedno z najchętniej wybieranych miejsc turystycznych w Polsce
Ten dynamiczny wzrost to efekt m.in. skutecznej promocji oraz rosnącej popularności miasta jako ośrodka atrakcyjnego dla turystów przez cały rok. W 2024 r. wśród odwiedzających 3,5 miliona stanowili turyści nocujący, a 3,1 miliona – goście jednodniowi. Największą grupą byli Polacy (74 proc.), ale aż 26 proc. turystów nocujących przyjechało z zagranicy, najwięcej z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii i Francji. Tych ostatnich było po raz pierwszy więcej niż Włochów. Warto także dodać, że w ub.r. tamtejszy Port Lotniczy rozpoczął największy w historii program inwestycyjny. Również z myślą o pasażerach i ich komforcie niedawno ogłoszono przetarg na przygotowanie do rozbudowy terminalu i budowy wielopoziomowego parkingu. A wszystko związane jest z rosnącym ruchem turystyczno-biznesowym i zainteresowaniem podróżnych tym urokliwym miastem.
Znana z rewitalizacji Grupa Arche pod koniec 2024 r. wystartowała tam swój drugi obiekt — unikatowy w skali kraju — Arche Klasztor Wrocław, a od 2021 roku posiada też leżący vis a vis lotniska Arche Hotel Wrocław. Rosnący potencjał turystyczno-biznesowy skłonił Arche do kolejnej inwestycji w tym mieście.
— Arche Hotel Wrocław to jeden z najbardziej dochodowych obiektów Grupy Arche. W 2024 r. wygenerował on średnią roczną stopę zwrotu 11,71% dla naszych inwestorów kupujących pokoje hotelowe w autorskim Systemie Arche. Jest to po Arche Cukrownia Żnin i Arche Hotel Krakowska w Warszawie trzeci pod względem rentowności hotel w kolekcji Arche. Od dawna widzimy rosnący potencjał turystyczny i biznesowy stolicy Dolnego Śląska i całego regionu, oprócz gości z kraju i zagranicy przybywa tam także wydarzeń sektora MICE. Stąd zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję w tym mieście rozbudowującą infrastrukturę hotelową Arche Hotel Wrocław. Po zakończeniu kolejnej inwestycji Arche przy lotnisku będziemy dysponowali blisko 300 pokojami z pełnym zapleczem konferencyjnym. Budowa Arche Hotel Wrocław II wystartuje w maju b.r., a uruchomienie obiektu planowane jest w III kwartale 2027 r. Przygotowujemy 160 pokoi zlokalizowanych na 6 piętrach. Drugą całą kondygnację naziemną o pow. około 1500 m kw. zajmuje: sala konferencyjna, restauracja, przestrzeń usługowa. Natomiast pod budynkiem ulokowany zostanie garaż podziemny. Z kolei na 5 piętrze znajdzie się taras widokowy z panoramą lotniska. Pokoje hotelowe będą miały powierzchnię od 17 m kw., ale będzie też apartament mający około 58 m kw. Cena sprzedaży za metr kw. gotowego i umeblowanego pokoju dla chcących zarabiać z nami na całości zysku z wszystkich usług oferowanych w hotelu, czyli inwestorów Systemu Arche to 15 tys. 500 zł netto — informuje Magdalena Sidorowicz dyrektor sprzedaży i marketingu Arche SA.
WIZUALIZACJE NOWEGO HOTELU (Arche Hotel Wrocław II):
ISTNIEJĄCY HOTEL (Arche Hotel Wrocław):
O Arche:
Swoje pierwsze inwestycje firma realizowała w Warszawie i Siedlcach, a od dwóch dekad buduje w całej Polsce. Obecnie Arche to największa polska sieć hoteli oraz deweloper mieszkaniowy. Spółka rozpoczęła działalność w 1991 r. i w swojej historii wybudowała ponad 12 tys. mieszkań i domów, a pod koniec ub.r. wystartowała z Arche Klasztor Wrocław, czyli 21 obiektem w jej kolekcji, przez co łącznie dysponuje już ponad 4,2 tys. pokojami. Zrewitalizowane historyczne obiekty dają zatrudnienie, generują podatki i rozwijają turystykę — w często w zapomnianych regionach kraju, co jest bardzo korzystne dla naszej gospodarki. Grupa i Fundacja Leny Grochowskiej włączają do pracy i aktywizują środowiska wykluczone społecznie. Obecnie System Arche to 2 tys. inwestorów w pokoje hotelowe, którzy zakupili ich ponad 3 tys.