Action uruchomił nowe centrum dystrybucyjne w Bieruniu koło TychMateriały prasowe

Action uruchomił nowe centrum dystrybucyjne w Bieruniu koło Tych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni poinformowało o oficjalnym otwarciu nowego centrum logistycznego firmy Action w Bieruniu koło Tych. Obiekt o powierzchni 60 800 mkw. powstał jako BTS i został wybudowany w rekordowym czasie. Inwestycja przeszła certyfikację w systemie BREEAM na poziomie "Excellent" i wśród polskich obiektów tej kategorii zdobyła najwyższą jak dotąd notę na tym poziomie, bo aż 77,1 proc. W obiekcie docelowo pracę znajdzie około 200 osób.

Oficjalne otwarcie budynku odbyło się w środę 9 lutego 2022 r. Wybudowany przez Panattoni obiekt pełni rolę nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego firmy Action, międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych, wywodzącej się z Holandii. W ofercie Action znajdują się produkty z 14 kategorii, m.in.: artykuły wyposażenia wnętrz, sportowe i biurowe, moda czy środki czystości lub narzędzia. W ciągu niespełna pięciu lat firma zbudowała ogólnopolską sieć 176 sklepów.

REKLAMA

Z ponad 60 000 mkw., aż 58 200 przeznaczono na magazyn a 2 500 mkw. zajęły biura i pomieszczenia socjalne. Budynek został przy tym zaprojektowany tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do specyficznych wymagań klienta. Szyte na miarę rozwiązania obejmują m.in. żelbetonową antresolę, strefę składowania ADR, dwa wydzielone magazyny materiałów niebezpiecznych wraz z dedykowaną im strefą dostaw, wyposażoną w suwnicę powierzchnię do ładowania baterii dla 108 wózków paletowych, prasokontenery przeznaczone do odzyskiwania folii oraz specjalne pomieszczenie z prasą do odzyskiwanych kartonów.

Panattoni nie tylko spełniło wysokie wymagania Action co do powierzchni i lokalizacji, ale również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obiekt uzyskał certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent i to z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce 77,1 proc. To przede wszystkim zasługa zielonych rozwiązań w zakresie wody (w tym jej retencjonowania i rozsączania na terenie inwestycji), energii (m.in. zastosowanie paneli fotowoltaicznych), użytych materiałów czy recyklingu odpadów na poziomie 100 proc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA