Amerykańska firma Hillwood i Grupa PHN zrealizują wspólnie wielką inwestycję na Dolnym ŚląskuHillwood Polska

Amerykańska firma Hillwood i Grupa PHN zrealizują wspólnie wielką inwestycję na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Hillwood Polska (polski oddział amerykańskiej firmy Hillwood) i Polski Holding Nieruchomości S.A. planują zrealizować wspólnie nową, wielką inwestycję logistyczną na Dolnym Śląsku.

Grupa PHN i Hillwood podpisały umowę joint venture w sprawie realizacji parku logistycznego. W Zgorzelcu – przygranicznym mieście w województwie dolnośląskim planowana jest realizacja około 220 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i uzupełniającej powierzchni biurowej.

Park będzie wyróżniał się doskonałą lokalizacją – tuż przy zjeździe z autostrady A4, dwa kilometry od granicy polsko-niemieckiej. Park logistyczny zostanie dostosowany do potrzeb przyszłych najemców. Budowa projektu powinna rozpocząć się po uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym m.in. zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie wspólnego przedsięwzięcia.

Park logistyczny w Zgorzelcu to już kolejny wspólny projekt PHN i Hillwood. W ramach wcześniejszej współpracy także w formule joint venture, zrealizowano projekty magazynowe w Parzniewie o powierzchni ok. 50 tys. mkw. i w Świebodzinie o powierzchni ok. 10 tys. mkw.

– Od kilku lat Grupa PHN konsekwentnie prowadzi działalność w sektorze logistycznym. Dysponujemy atrakcyjnymi gruntami z potencjałem logistycznym zlokalizowanymi w całej Polsce. Mając na uwadze dotychczasową owocną współpracę, postanowiliśmy po raz kolejny połączyć z Hillwood naszą wiedzę i doświadczenie w celu realizacji parku logistycznego w Zgorzelcu. Podpisanie umowy JV to pierwszy krok w procesie inwestycyjnym i liczymy na to, że przyszli najemcy docenią jego potencjał i atrakcyjną lokalizację – powiedział Piotr Przednowek, członek zarządu ds. Rozwoju Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

– Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych rynków na magazynowej mapie Polski. W regionie rozwijają się przede wszystkim firmy z sektora e-commerce oraz logistyki obsługujące dostawy – nie tylko krajowe, ale również na rynki zachodnie – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska. – To również jedna z ważniejszych lokalizacji dla Hillwood, gdzie stale powiększamy nasze portfolio. Jestem przekonany, że dzięki doskonałej lokalizacji planowanego parku, blisko granicy z Niemcami, oraz połączeniu sił i doświadczeń Hillwood z Grupą PHN, stworzymy doskonałe warunki do rozwoju biznesów naszych klientów – dodaje.

REKLAMA
Hillwood Polska

O inwestorach:

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,6 mld PLN. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Hillwood Polska

Firma Hillwood obecna jest w Polsce od 2014 roku i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości przestrzeni logistycznych i przemysłowych, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i gotowych powierzchni magazynowych na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami logistycznym i przemysłowymi. Hillwood świadczy usługi deweloperskie samodzielnie lub we współpracy z renomowanymi partnerami branżowymi. Firma działa na terenie całego kraju, koncentrując się na rozwoju na głównych rynkach magazynowych (okolice Warszawy, Polska centralna, Górny i Dolny Śląsk) oraz nowych perspektywicznych lokalizacjach.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
autor(gość)
Zamiast porządnego bezkolizyjnego zjazdu z A4 będzie kolejne rondo. To jest projektowanie sztuka dla sztuki bez wnikania co to będzie oznaczać dla użytkowników
XYS(gość)
ktoś wie na którtych działkach ma to powstać
REKLAMA