Amerykańska firma zajmująca się doradztwem technologicznym DataArt otwiera biuro w ŁodziPixabay

Amerykańska firma zajmująca się doradztwem technologicznym DataArt otwiera biuro w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

Amerykańska firma DataArt zajmuje się inżynierią oprogramowania na skalę globalną. Od ponad 20 lat zespoły składające się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów tworzą rozwiązania technologiczne, które pomagają klientom osiągać cele biznesowe i zdobywać nowe rynki.

W ciągu najbliższych miesięcy planuje zatrudnić w nowym łódzkim biurze 80 specjalistów IT. Łódzki oddział będzie czwartym biurem DataArt w Polsce. Firma działa obecnie w Lublinie, Wrocławiu oraz Krakowie. DataArt posiada także przestrzeń coworkingową w Poznaniu.

Po analizie trendów i rynku pracy, dostępu do młodych kadr i wielkości miast DataArt zdecydowała się na Łódź – jedno z najliczniejszych pod względem populacji miast w Polsce. Otwierając nowe biuro w Łodzi, firma skupia się na poszukiwaniu tak doświadczonych inżynierów, jak i stażystów. Osoby z mniejszym doświadczeniem w branży, w tym studenci, z pewnością zauważą aktywność DataArt na lokalnych uczelniach oraz kooperację z miejskimi podmiotami.

– Globalne zapotrzebowanie na usługi IT rośnie w niespotykanym tempie, stąd decyzja o rozszerzeniu działalności DataArt w Polsce. Łódź ze względu na swój niebywały potencjał akademicki jak i dużą bazę rozwiniętego sektora IT jest bardzo atrakcyjnym miejscem do tworzenia nowego centrum R&D. Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie uda się nam w Łodzi zbudować organizację składającą się z 80 specjalistów IT – mówi Paweł Krasowski, szef oddziału DataArt w Łodzi.

– To ambitny cel na tak trudnym rynku programistów, jednak potrafimy konkurować o najlepszych i pracować z nimi przez długi czas. Obecnie ponad 35 proc. pracowników DataArt jest z nami dłużej niż trzy lata, a niemal 59 proc. to seniorzy i eksperci. Oferujemy inspirujące i stabilne środowisko pracy, jesteśmy w stanie utrzymać współpracę znacznie dłużej niż jest to obserwowane na rynku u innych dostawców usług IT – dodaje Krasowski.

DataArt do nowego biura w Łodzi poszukuje przede wszystkim specjalistów w technologiach Java, JavaScript, .NET, Android, iOS, a także testerów oprogramowania oraz analityków biznesowych.

– Naszą uwagę skupimy nie tylko na poszukiwaniu doświadczonych inżynierów, ale także młodych i ambitnych juniorów czy stażystów. Osoby z mniejszym doświadczeniem w branży, w tym studenci, z pewnością zauważą aktywność DataArt na lokalnych uczelniach oraz kooperację z miejskimi podmiotami – podkreśla Krasowski.

REKLAMA

O firmie DataArt:

Amerykańska firma DataArt została założona w 1997 roku. Aktualnie zatrudnia w ponad 20 biurach zlokalizowanych na całym świecie ponad 5700 specjalistów.

Po wycofaniu się DataArt z rynku rosyjskiego firma obserwuje wzrost zapotrzebowania na inżynierów w Europie Centralnej. Ta sytuacja jest szansą na rozwój również w innych lokalizacjach.

DataArt rozpoczęła działalność w Polsce w 2014 roku, zaczynając od 30-osobowej organizacji w Lublinie. Po niecałych 12 miesiącach, zespół wzrósł do 100 osób, a firma uruchomiła kolejne biuro we Wrocławiu.

Firma zatrudnia obecnie w Polsce ponad 400 specjalistów IT i prowadzi procesy rekrutacyjne na 260 różnych stanowisk w całej Polsce.

Otwarcie nowych biur wymagało od DataArt zrewidowania planów rekrutacyjnych. Otwierając biuro w Łodzi oraz przestrzeń coworkingową w Poznaniu, firma zakładam wzrost zatrudnienia w Polsce o kolejne 500 osób w 2022 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA