Pod Wrocławiem powstanie kolejna wielka inwestycja. Kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych stolicy Dolnego Śląska, w miejscowości Malin, w gminie Wisznia Mała (powiat trzebnicki), przy drodze S5, ma powstać największe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce. Powstała już spółka projektowa Malin Development 1, która zajmie się całą inwestycją.
– Zarząd Develia S.A. poinformował, że 23 stycznia nastąpiło zamknięcie transakcji polegające na przystąpieniu przez firmy do spółki projektowej Malin Development 1 sp. z o.o., która będzie działała z zamiarem realizacji parku (centrum) logistycznego wraz niezbędną infrastrukturą techniczną oraz drogową na nieruchomości położonej w miejscowości Malin w Gminie Wisznia Mała – czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, jeden z największych polskich deweloperów - Develia S.A. z Wrocławia podpisała list intencyjny o współpracy joint venture z Hillwood Polska, polską spółką światowego giganta z branży magazynowej. Spółki zrealizują centrum logistyczne o powierzchni minimum 400 tys. mkw. Szacunkowa wartość całego projektu przekroczy 1,5 miliarda zł. Inwestycja ta powinna wygenerować docelowo kilka tysięcy nowych miejsc pracy (bezpośrednich i w tzw. otoczeniu biznesowym).




![Czy polskie miasta są gotowe na międzynarodowych najemców? [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/image/131/3/84355_100x70.jpg)

![Trwa budowa krytej pływalni na Chwarznie-Wiczlinie w Gdyni [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/124/124/84348_100x70.jpg)
![Zachodni Wrocław bez miejskiego ścisku [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/206/78/692686_100x70.png)





![[Dolny Śląsk] Amerykański Hillwood wybuduje wielki park logistyczno-magazynowy pod Zgorzelcem](https://investmap.pl/_i/image/86/86/27222_100x70.jpg)



![[Aglomeracja Wrocławska] Hillwood po raz drugi inwestuje w Siechnicach](https://investmap.pl/_i/image/130/2/24450_100x70.jpg)

![[Aglomeracja Wrocławska] Amerykański koncern Paragon Medical rozbuduje swoją fabrykę pod Wrocławiem](https://investmap.pl/_i/image/148/20/39828_100x70.jpg)
![Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/92/92/50780_100x70.jpeg)