DODAJ

Nowy park handlowy w Oławie. Ma być gotowy w przyszłym roku

Handel / Oława
Wizualizacja: Materiały inwestora
Orzech
2016-10-17 23:24:41
bPrzy ulicy 3 Maja w podwrocławskiej Oławie powstanie nowy park handlowy. Wybuduje go niemiecki inwestor – Grupa Saller.

Działka o powierzchni 21 tys m2 została zakupiona przez Niemców od sieci Tesco już w 2015 roku. Miejsce przygotowano pod budowę, wycięto drzewa i krzewy. Wjechał ciężki sprzęt i wyrównał całą działkę. Następnie inwestor postawił ogrodzenie, jednak przez wiele miesięcy na działce nic się działo. 

Kiedy już wydawało się, że Saller zrezygnował z całego przedsięwzięcia, inwestor na swojej stronie internetowej ogłosił nową inwestycję w Oławie, a na działce pojawił się baner z wizualizacją obiektu i kontaktem w sprawie wynajmu lokali.

Na swojej stronie internetowej Saller informuje o planach budowy parku handlowego o powierzchni najmu 7500 m2. Oprócz hipermarketu Tesco ma powstać około 20 mniejszych sklepów i lokali handlowych. Otwarcie obiektu planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.

Grupa Saller działa w Niemczech, w Polsce, w Czechach oraz na Słowacji. W naszym kraju wybudowała pasaże handlowe m.in. w Toruniu, w Ostrowie Wielkopolskim, w Nowej Soli i Tarnowskich Górach.