DODAJ

Japońska Sumika Ceramics zamyka fabrykę we Wrocławiu

Wrocław
Japońska Sumika Ceramics zamyka
Orzech
2018-02-19 23:52:47
Po kilku latach działalności japoński koncern zamyka swoją polską fabrykę ulokowaną we Wrocławiu, na Psim Polu. 2 lutego br. sąd rejonowy potwierdził decyzję o rozwiązaniu spółki i rozpoczęciu likwidacji firmy Sumika Ceramics Poland. 

Przypomnijmy: 17 listopada ubiegłego roku japoński koncern Sumitomo Chemical ogłosił oficjalnie decyzję o wycofaniu się z działalności związanej z produkcją filtrów cząstek stałych (DPF) i jednocześnie o likwidacji fabryki w stolicy Dolnego Śląska.

Polska fabryka zajmowała się produkcją i sprzedażą filtrów DPF od września 2011 r., kiedy to powołano spółkę we Wrocławiu. Fabryka Sumika Ceramics Poland na Psim Polu została oficjalnie otwarta w czerwcu 2013 r. Działała na terenie podstrefy Wrocław – Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Wartość japońskiej inwestycji przy ul. Bierutowskiej 87 (w sąsiedztwie fabryki Boscha) wyniosła 210 mln zł i zatrudniała ponad 300 pracowników. Wrocławska fabryka zajmowała teren o powierzchni 9,9551 ha.

Japoński inwestor decyzję o zakończenie produkcji filtrów glinowo-tytanowych filtrów cząstek stałych do silników Diesla. (DPF) i tym samym o likwidacji zakładu w Polsce uzasadnił zmieniającą się sytuacją rynkową oraz problemami z zapewnieniem stabilnego poziomu zysków z tego biznesu w długoterminowym okresie.