DODAJ

Dwa wieżowce staną na Olszynkach

Mieszkania i domy / Rzeszów
Dwa wieżowce staną na
Damian Daraż
2017-02-23 01:03:21
Trwają prace budowlane, lecz jeszcze nie jest to budowa wieżowców. Na razie rozbudowa parkingu i niezbędnego budynku stacji transformatorowej.

Podekscytowani mieszkańcy Rzeszowa widząc spory ruch na budowie, dopytują czy rozpoczęła się już budowa 160-metrowego wieżowca?

 Robimy budynek stacji transformatorowej i kolejny etap parkingu – mówi na łamach Super Nowości 24 Piotr Kawalec, właściciel i deweloper AP KLAN.

Zapytany kiedy rozpocznie się budowa dwóch wieżowców odpowiada – Zobaczymy, na razie robimy to co możemy. Najbardziej kosztowne prace, których tak bardzo nie widać  tłumaczy Piotr Kawalec.

Docelowo kompleks Olszynki Park mają tworzyć dwa wysokie budynki. Najwyższy będzie mierzył 164 metry z iglicą. Wyższy wieżowiec będzie miał 36, a niższy 15 kondygnacji nadziemnych. W budynku będą za równo apartamenty, mieszkania jak i lokale usługowe. Samych mieszkań będzie 240. W kompleksie nie zabraknie też miejsc parkingowych, będzie ich aż 250.

Jeśli ambitne plany inwestora zostaną zrealizowane to "Olszynki Towers" będą nie tylko najwyższym obiektem w Rzeszowie, ale również jednym z najwyższych w kraju.

Pod koniec września 2015 roku deweloper oddał do użytku parking na Olszynkach przy moście Zamkowym, połączony jest on z parkingiem hali Podpromie, jest on dwupoziomowy i dostępnych jest w nim 185 miejsc parkingowych.