DODAJ

Obwodnica będzie gotowa na Euro 2012

Drogi i mosty / Rzeszów
Obwodnica będzie gotowa na
RynekInfrastruktury
2012-02-08 13:13:57
- Na euro 2012 będzie gotowa autostradowa obwodnica Rzeszowa, stanowiąca cześć autostrady A4 - uspokaja rzeczniczka rzeszowskiej GDDKiA Joanna Rarus. Z pozostałymi odcinkami w regionie jest jednak znacznie gorzej. Najszybciej budowane będą gotowe dopiero w trzecim kwartale 2012 roku.


Na Podkarpaciu budowanych jest 7 odcinków autostrady A4. Dwa z nich wchodzą w skład obwodnicy Rzeszowa. Będą one gotowe na mistrzostwa Euro 2012. Pozostałe odcinki zostaną ukończone przed 2013 rokiem. - Po dopełnieniu wszelkich formalności, autostrady zostaną oddane do użytku. nastąpi to na początku przyszłego roku - tłumaczy Joanna Rarus.


 


Z tego, że autostradowa obwodnica Rzeszowa będzie gotowa na Euro 2012 nie wynika, że zostanie ukończona w terminie, bowiem minął on w grudniu 2011 roku. - Mostostal, który najsprawniej radzi sobie z budową, ma już nałożone kary umowne, ale i tak zdąży na Euro - mówi Rarus. Rzeczniczka GDDKiA podkreśliła, że opóźnienia wynikają z trudnych warunków pogodowych i kumulacji inwestycji. - W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z ulewami i zagrożeniem powodziowym. Czerwie i lipiec to były miesiące, kiedy wykonawca praktycznie nie mógł prowadzić prac. Warto też dodać, że na Podkarpaciu nigdy nie realizowano tylu inwestycji na raz - mówi Rarus, dodając, że również istotne odkrycia archeologiczne opóźniły prace.