DODAJ

Firma Adgar Poland zrefinansowała kredytowanie i planuje dalszy rozwój

Biura / Warszawa
Firma Adgar Poland zrefinansowała
Kajtman
2015-10-12 16:25:19
Adgar Poland, deweloper, właściciel oraz zarządca nieruchomości biurowych aktywnie działający na rynku warszawskim, podpisał z BZWBK umowę refinansowania na kwotę 75,2 mln euro. Celem umowy była spłata zobowiązań w wysokości 64,7 mln euro oraz pozyskanie 10,5 mln euro nowego finansowania.

Na umowę składają się dwa kredyty – pierwszy zaciągnięty na okres 10 lat na kwotę 54,3 mln euro oraz drugi, w wysokości 20,9 mln euro, na siedem lat. Kredyty oprocentowane są o ponad 200 punktów bazowych niżej niż poprzednie finansowanie. Niższe oprocentowanie wynika przede wszystkim z obowiązujących obecnie niższych stóp rynkowych.

Większa kwota uzyskanego finansowania oraz niższe oprocentowanie odzwierciedlają dobrą kondycję Adgar Poland oraz pozytywną ocenę rynków finansowych dla obecnej sytuacji firmy i jej perspektyw na przyszłość.

Do ostatnich projektów Adgar Poland należy modernizacja kompleksu biurowego Adgar Park West przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie oraz stworzenie AdgarFit, wyjątkowej strefy sportu i rekreacji wchodzącej w skład tego kompleksu. W trzecim kwartale 2014 r. Adgar powiększył też swoje portfolio o budynek biurowy o powierzchni 14 000 mkw. zlokalizowany na Mokotowie, który obecnie nosi nazwę Adgar Wave.

Dalsze plany Adgar Poland, które będą po części wspierane nowym finansowaniem, obejmują budowę nowego biurowca oraz centrum danych na działkach należących już do firmy, modernizację i rekomercjalizację budynku z portfolio Adgar oraz zakup kolejnych biurowców.

„Po ukończeniu modernizacji kompleksu Adgar Park West oraz udanym starcie strefy sportu AdgarFit, chcielibyśmy zaangażować się w nowe projekty na wielu frontach. Planujemy nowe inwestycje, modernizacje i zakup kolejnych nieruchomości. Polski rynek oferuje mnóstwo możliwości, a my planujemy zostać tu na dłużej. Mamy unikalne, długoterminowe podejście do utrzymywania rentowności na rynku nieruchomości komercyjnych, a naszym celem jest budowanie trwałych i wzajemnie korzystnych relacji z naszymi najemcami” – powiedział Eyal Litwin, prezes Adgar Poland.