DODAJ

Firma Fritz Hansen sfinalizowała umowę nabycia nieruchomości w Rawiczu

wielkopolskie
Firma Fritz Hansen sfinalizowała
Kajtman
2013-06-25 16:58:20

Firma Fritz Hansen Production, duński producent mebli, nabyła nieruchomość w Rawiczu od SEWS Polska. W negocjacjach właściciela obiektu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


Fritz Hansen jest duńskim producentem ekskluzywnych mebli. Firma działa od 1872 r. Do najbardziej znanych projektantów związanych z duńską firmą należą m.in.: Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans J. Wegner i Piet Hein.


 


Międzynarodowa firma SEWS (Sumitomo Electric Wiring Systems) jest jednym z głównych dostawców wiązek elektrycznych dla przemysłu samochodowego w Europie. Fabryka firmy SEWS Polska funkcjonowała w Rawiczu w latach 2000-2009. Odbywała się w niej produkcja wiązek dla branży motoryzacyjnej.


 


Przedmiotem sprzedaży była działka o powierzchni ponad 3 ha wraz z halą produkcyjno-magazynową z zapleczem biurowo-socjalnym o łącznym metrażu 8.300 mkw. Według planów duńskiej firmy produkcja w hali w Rawiczu ma się rozpocząć w 2013 r. Zakończenie procesu transferu produkcji i technologii zaplanowano na rok 2014. Fritz Hansen zamierza stworzyć w Rawiczu 50 nowych miejsc pracy.


 


Nowa fabryka w Polsce będzie produkowała kolekcje krzeseł serii Stacking zaprojektowanych przez znanego duńskiego projektanta Arne Jacobsena w latach 1950-1970. Kolekcja ta, obejmująca takie projekty jak Seria 7™, Ant™, Grand Prix™ i Lily™, to rękodzieła produkowane z najwyższej jakości materiałów.