DODAJ

Szybko rosną osiedla pod Poznaniem

wielkopolskie
Szybko rosną osiedla pod
Kajtman
2015-10-21 12:58:49
Duży popyt na domy szeregowe sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na budowę osiedli pod Poznaniem. Na potentata, który stawia głównie na domy w zabudowie szeregowej, wyrasta poznańska firma, KM Building. Jej właściciele niedawno przedstawili plan budowy aż do 2021 roku.

Sporo się buduje pod Poznaniem. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski chętnie migrują z wielkich osiedli do podpoznańskich gmin. Dla przykładu, osoby, które mieszkają na ratajskich osiedlach, poszukują domów w okolicach Swarzędza czy Kórnika. – Faktycznie, jest taka tendencja. Kwestie kredytowe ułatwia również program MdM, w związku z czym podejrzewamy, że coraz liczniej poznaniacy będą osiedlać się poza miastem – ocenia Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Firma obecnie realizuje inwestycje w Brodowie i Bninie. 

Plany na lata
Osiedle Słoneczne, które powstaje w okolicach Środy Wlkp., podzielone zostało na dwa główne etapy. Jeden z nich ma być gotowy do II kwartału 2017 r., kolejny cztery lata później, dzięki czemu osiedle złożone będzie z 299 domów w zabudowie szeregowej. Ponadto powstają bliźniaki, domy jednorodzinne oraz mieszkania z ogrodami. Z kolei Rodzinny Zakątek w Bninie, zgodnie z planami, ma pomieścić 234 szeregowce. Ta inwestycja zakończy się w 2020 roku. 

Obecnie w budowie
Prace idą dynamicznie. Do końca 2015 r. na Osiedlu Słonecznym zostaną oddane 34 domy w zabudowie szeregowej. Domy występują w różnych wariantach powierzchniowych. Dom 68 mkw. dostępny jest za 215 000 zł, z kolei 86 mkw. w cenie 265 000 zł. Największy wariant to 90 mkw. w przypadku szeregowca skrajnego z działką narożnikową za 289 000 zł. 

W Bninie trwają prace na inwestycji Rodzinny Zakątek. Zgodnie z harmonogramem III etap budowy ma zostać zakończony już w II kwartale przyszłego roku. Jak deklaruje deweloper, w ramach III etapu powstanie  31 domów w zabudowie szeregowej o metrażach 70 i 86 mkw. 

Ceny domów w zabudowie szeregowej rozpoczynają się od 259 tys. zł. Domy w wariancie 86 mkw. to koszt 309 tys. zł. Deweloper ma w ofercie również opcję „pod klucz”. Korzystając z niej cena za mkw. waha się pomiędzy 4200 a 4400 zł. 

Jeszcze w tym roku ruszy budowa IV etapu Rodzinnego Zakątka. Będzie to największa część osiedla. Powstanie także plac zabaw oraz pawilon handlowy.