DODAJ

5 maja ruszy sprzedaż mieszkań na osiedlu Kępa Mieszczańska

Mieszkania i domy / Wrocław
5 maja ruszy sprzedaż
Kajtman
2014-04-29 17:30:29

W pierwszym tygodniu maja firma Rafin rozpocznie sprzedaż mieszkań na budowanym osiedlu Kępa Mieszczańska we Wrocławiu. Do końca czerwca wszystkie mieszkania zostaną objęte specjalną promocją – metr kw. będzie kosztował od 5890 zł.Oprócz atrakcyjnej ceny, od głównego cennika udzielane będą rabaty nawet do 15%, a miejsca  postojowe będzie można nabyć już za 10 tys. zł brutto. Rafin jest pierwszym deweloperem który sprzedaje mieszkania w środkowej, zielonej części Wyspy. Do końca września przyszłego roku wybudowanych zostanie 110 mieszkań. Docelowo, w dwóch ośmiopiętrowych budynkach, powstanie ponad 200 mieszkań. W ofercie znalazły się mieszkania o zróżnicowanych układach: kawalerki ok 25 mkw., nieco większe mieszkania 32 mkw., dużo popularnych mieszkań 2 i 3-pokojowych od 50 do 60 mkw. oraz apartamenty od 80-90 mkw. z widokiem na okolicę oraz Rynek Starego Miasta.Jak mówi Zbigniew Maćków, projektant budynków: „Większość mieszkań ma ekspozycję południowo-wschodnią z bardzo dobrym nasłonecznieniem. Mieszkania są rozkładowe, dostępne dla osób niepełnosprawnych. Kępa Mieszczańska to największa i najbardziej zielona wyspa w centrum Wrocławia. Jest to również miejsce dotąd nieodkryte i niedostępne. Mieszkańcy osiedla Kępa Mieszczańska będą jednymi z pierwszych, którzy stworzą nową historię tego miejsca”.I dodaje: „Na Kępie powstaną budynki mieszkalne, jednak jej duża cześć pozostanie zielona. Planowana jest zieleń ogólnodostępna: skwery, parki, zagospodarowane nadrzeczne i bulwary. Dla części północnej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano również tereny pod usługi kultury, obiekty kongresowe i konferencyjne. Będą mogły tu powstawać pasażerskie porty, przystanie czy mariny”.   


 


Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Dmowskiego, na Kępie Mieszczańskiej, usytuowanej malowniczo pomiędzy ramionami Odry Południowej i Północnej. Z Kępy Mieszczańskiej jest zaledwie kilka minut drogi spacerem do Rynku i licznych atrakcji kulturalnych: kin, teatrów i restauracji. W najbliższym otoczeniu znajdują się liczne sklepy, szkoły, przychodnie lekarskie oraz ośrodki sportowe. Planowana jest także budowa parku i bulwarów nad Odrą, które powstaną na niemal 4 hektarach terenów zielonych.
Inwestorem jest firma Rafin  jeden z największych deweloperów na Dolnym Śląsku. Firma działa nieprzerwanie od 2000 roku, stale też rozbudowuje szeroki portfel nieruchomości. Działalność Rafin obejmuje zarówno projekty związane z powierzchniami mieszkaniowymi, jaki i  komercyjnymi. W ofercie Firmy znajdują się  atrakcyjne inwestycje m.in.  Złota Podkowa na Krzykach,  Dobre Osiedle na Zakrzowie oraz 12 Miesięcy w Iwinach. Firma jest również właścicielem hoteli: Europejskiego, Polonii i Piasta, zlokalizowanych przy ulicy Piłsudskiego, w renowacji i modernizacji której aktywnie uczestniczy.
m2
m2
rzut B.3.L1.64 1 pokój 31,12 m2 1 piętro
zapytaj
rzut B.3.L3.84 1 pokój 25,25 m2 3 piętro
zapytaj
rzut B.3.L4.87 1 pokój 29,90 m2 4 piętro
zapytaj
rzut B.3.L5.95 1 pokój 29,29 m2 5 piętro
zapytaj