Kolej już trzeci raz próbuje sprzedać teren przy skrzyżowaniu Suchej i Stawowej

Kolej już trzeci raz próbuje sprzedać teren przy skrzyżowaniu Suchej i Stawowej

Wrocław
REKLAMA
35,6 miliona złotych – to cena wywoławcza za teren na zachód od Dworca Głównego wzdłuż ulicy Suchej. Kolejarze już po raz trzeci szukają inwestora, który zapłaci za działkę i zbuduje na niej, według znanej już koncepcji architektonicznej, hotel oraz pawilony o charakterze handlowo-usługowo-biurowym. Cena wciąż jest ta sama.
Nieruchomość wystawiona na sprzedaż to łącznie 1,26 hektara powierzchni. Jest ona objęta koncepcją architektoniczno-urbanistyczną rewitalizacji dworca Wrocław Główny wraz z otoczeniem (możecie ją zobaczyć na wizualizacji).
- Koncepcja, którą opracowaliśmy, jest spójna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i całością przebudowy Dworca Głównego. I ten teren może wyglądać tak jak na wizualizacjach, ale nie musi, bo o szczegółach zadecyduje inwestor, który go kupi - mówi Bartłomiej Sarna z PKP.
Zgodnie z koncepcją w zachodniej części nieruchomości, w pobliżu wiaduktu kolejowego, powinien powstać hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Suchej pawilony o charakterze handlowo-usługowo-biurowym. Przy czym koncepcja przewiduje umiejscowienie przestrzeni handlowych na parterze, natomiast części biurowo-usługowej na wyższych kondygnacjach budynku.
Kłopot w tym, że kolejarze muszą najpierw go sprzedać, a z tym nie idzie im najlepiej. Ogłoszony właśnie przetarg, odbędzie się 26 października. Tyle tylko, że cena wywoławcza jest taka sama jak za pierwszym razem - więc trudno być optymistą, że tym razem znajdzie się chętny na budowę.
REKLAMA
Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycja w tym rejonie. Między Arkadami Wrocławskimi (ul. Komandorską) a opisywanym w tej chwili, czyli ul. Stawową kieleckie Echo Investment, właściciel pasażu Grunwaldzkiego, postawi biurowiec. Będzie się on nazywał Aquarius Business House i w odróżnieniu od konceptu kolejarzy na pewno powstanie.
Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu to 25 tys. mkw. Zaplanowano tam także szereg funkcji dodatkowych, jego użytkownicy będą mogli korzystać m.in. z przychodni medycznej, lunch baru, restauracji, kawiarni, saloniku prasowego, fitness clubu, a osoby dojeżdżające do pracy na rowerach z - przygotowanych specjalnie z myślą o nich - parkingu i szatni wyposażonej w prysznice. 
Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 412 miejsc: 265 w parkingu kubaturowym, 97 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym. 
Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończy w październiku 2012 roku. Następnie - w listopadzie 2012 roku - rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na luty 2014 roku.
Autor: Bartłomiej Knapik

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA