DODAJ

Wrocław: Krakowska 37 – Atal wybuduje ponad 250 lokali inwestycyjnych na Przedmieściu Oławskim [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Krakowska 37 –
Mariusz Bartodziej
2018-02-14 12:12:05
Ogólnopolski deweloper rozpoczął sprzedaż ponad 250 mieszkań o powierzchni do 84 mkw., znajdujących się przy ulicy Krakowskiej 37-45. Prace budowlane planuje zakończyć w przyszłym roku.

W dwóch, dziesięcio- i jedenastokondygnacyjnych budynkach Atal S.A. wybuduje 255 lokali inwestycyjnych o metrażach od 14,47 do 84 mkw. Będą dostępne w wariantach jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowym. Cena za mkw. zaczyna się od 6,1 tys. zł netto i obejmuje wykończenie lokalu.

Materiały inwestora


Tego typu rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby szerokiej grupy nabywców – lokale mogą zostać wykorzystane do celów biznesowych lub być alternatywną opcją zakwaterowania dla pracowników delegowanych do Wrocławia. To także doskonała propozycja dla rodziców przyszłych studentów – własna przestrzeń będzie atrakcyjniejsza od lokum w akademiku – wyjaśnia deweloper.

Wyznaczył termin zakończenia prac budowlanych na IV kwartał 2019 roku, a pozwolenia na użytkowanie na I kwartał 2020 r.

Materiały inwestora


Lokale inwestycyjne i usługowe

Na parterze znajdzie się strefa wejściowa z lobby oraz ulokowane zostaną punkty handlowe. Tutaj powstanie również wygodna przestrzeń rekreacyjna – informuje inwestor.

Materiały inwestora


Oprócz 255 lokali inwestycyjnych, w budynkach znajdzie się również 11 lokali usługowych o powierzchni od 53 do 136 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 81 podziemnych miejsc postojowych oraz 34 naziemne. Za projekt architektoniczny odpowiada Piotr Marciniak z pracowni Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.

W trosce o osoby niepełnosprawne zaprojektowano między innymi komfortowe dojścia do budynków, przestronne korytarze i funkcjonalne windy, które będą obsługiwać wszystkie poziomy mieszkalne oraz kondygnację garażu podziemnego – tłumaczy deweloper.

Materiały inwestora


Starania o zgodę na realizację przedsięwzięcia już od sierpnia ubiegłego roku

Deweloper złożył 23 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego wraz z lokalami handlowo-usługowymi w parterze, garażem wielostanowiskowym oraz na rozbiórkę istniejących obiektów przy Krakowskiej 37-45. Pozytywną odpowiedź otrzymał 22 grudnia.

fot. investphoto.pl


Dawniej znajdowało się w tym miejscu Wrocławskie Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Włókienniczymi i Skórzanymi. Dziś to kompleks biurowo-magazynowy należący do Atal. Znajdują się w nim przestrzenie na wynajem, od 300 do 1100 mkw.

Nowa inwestycja ma powstać na działkach nr 29 i 4/53, o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha. Są własnością Skarbu Państwa z wieczystym użytkowaniem.

UM Wrocławia


Atal próbował już wcześniej otrzymać zgodę na realizację przedsięwzięcia. Złożył 2 sierpnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę budynku zamieszkania zbiorowego, w którym świadczone będą usługi hotelarskie, z lokalami handlowo-usługowymi i garażem wielostanowiskowym. Łączna kubatura miała wynieść blisko 83 tys. metrów sześciennych.

Inwestor dwukrotnie uzupełniał dokumentację, we wrześniu i w październiku, a 13 listopada otrzymał odmowną decyzję.

Wyburzenia także kawałek dalej

Przy ulicy Krakowskiej możemy spodziewać się wyburzeń w jeszcze jednej lokalizacji, o czym informowaliśmy w styczniu.

Firma Projekt Wojszyce Sp. z o.o. złożyła 13 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z wbudowanym garażem oraz rozbiórkę istniejących budowli przemysłowo-magazynowych znajdujących się przy ulicy Krakowskiej 90-92. Chodzi o obiekty mieszczące się na działkach nr 7/1 i 7/2 o łącznej powierzchni ponad 8 tys. mkw., tuż przy rzece Oława. To część kompleksu dawnego Browaru Haasego.

UM Wrocławia


Inwestor starał się o uzyskanie zgody na budowę budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym już w październiku 2017 roku. Po niespełna dwóch tygodniach został wezwany do uzupełnienia braków formalnych w złożonym wniosku, ale zrezygnował z dalszej procedury. Za projekt architektoniczny odpowiada Wojciech Czepil z Pracowni 80 Wojciech Czepil.

fot. investphoto.pl