DODAJ

Wrocław: Miasto sprzedało teren na Kuźnikach przeznaczony pod mieszkania

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzedało teren
Mariusz Bartodziej
2018-02-04 12:57:43
Działki znajdujące się przy ulicy Puckiej, blisko zbiegu z Hermanowską, kupiła firma Blue Forest Development Sp. z o.o. powiązana z łódzkim deweloperem. Może na nich powstać osiedle domów jednorodzinnych

Do licytacji z 29 stycznia przystąpił tylko jeden uczestnik. Za teren o powierzchni blisko 8 tys. mkw. zapłacił 2 mln 363 tys. 400 zł netto. Obszar składający się z dziewięciu działek jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną, a częściowo również pod drogę wewnętrzną.

UM Wrocławia


Spółka Blue Forest Development Sp. z o.o. została wpisana do rejestru przedsiębiorców w dniu przetargu, 29 stycznia. Prezes jej zarządu jest właścicielem wrocławskiej firmy Bonobo Management Kamil Mierzejewski, a także prezesem zarządu łódzkiego przedsiębiorstwa budowlanego Bonobo Development Sp. z o.o.

Deweloper rozpoczął działalność w 2015 roku i w listopadzie następnego roku zaczął realizację swojej pierwszej inwestycji – Na skraju Strażniczej. Przy ulicy Strażniczej 3-5 w Łodzi powstaje sześć dwukondygnacyjnych domów w zabudowie szeregowej. Powierzchnia użytkowa każdego z nich wynosi 117,5 mkw., z podziałem 58,6 mkw. na parter i 58,9 mkw. na piętro.

materiały inwestora


materiały inwestora


W pobliżu powstaje prawie 200 mieszkań

Niedaleko sprzedanej nieruchomości, przy ulicy Hermanowskiej, wrocławski deweloper Triada Dom, buduje osiedle Kuźniki. W trzech pięciopiętrowych budynkach znajdzie się 175 mieszkań: dwupokojowych o metrażach od 43 do 46 mkw. oraz trzypokojowych od 50 do 67 mkw. Dodatkowo inwestor utworzy 154 komórki lokatorskie, 11 garaży indywidualnych, 84 miejsca postojowe na kondygnacji podziemnej i 78 na zewnątrz.

Budynek A ma zostać ukończony jeszcze w I kwartale 2018 roku, B w III kwartale tego samego roku, a C, największy, będzie gotowy planowo w czerwcu 2019 r.

http://www.triadadom.pl/


http://www.triadadom.pl/