DODAJ

Na Klecinie stanie osiedle apartamentowców

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-04-05 15:54:03
Warszawska firma Ancona Development szykuje się do budowy nowego osiedla na wrocławskiej Klecinie. Przy ulicy Jutrzenki staną czterokondygnacyjne apartamentowce.

Pod koniec marca prezydent Wrocławia wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia "Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi przy ulicy Jutrzenki". Inwestycja jest przewidziana na części działek nr 24/1 i 23/4

W trakcie rozpatrywania jest z kolei złożony pod koniec zeszłego roku przez inwestora wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Szczegółów całego przedsięwzięcia deweloper na razie nie zdradza.

 Nasza inwestycja jest obecnie w fazie załatwiania spraw formalnych i nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby udzielić wiążących informacji – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Teresa Ludwikowska-Janke ze spółki Ancona Development.

Na stronie internetowej dewelopera można jednak znaleźć opis planowanego osiedla. 

– Osiedle Jutrzenki to czterokondygnacyjne apartamentowce z dominantą. Powstaną przy ul. Jutrzenki we Wrocławiu na terenie dzielnicy Krzyki, w obrębie Kleciny i Klinu Klecińskiego. Dwuetapowa inwestycja obejmuje wybudowanie zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych wraz z infrastrukturą, garażami podziemnymi, dodatkowymi miejscami parkingowymi i małą architekturą w obrębie osiedla – zapowiada inwestor.

Struktura układu mieszkań kształtuje się od małych lokali o powierzchni około 35 metrów kwadratowych do dużych, dwukondygnacyjnych mieszkań o powierzchni około 110 metrów kwadratowych

– Mieszkania dwukondygnacyjne znajdują się zarówno w parterach, jak i na trzeciej kondygnacji budynków, parterowe posiadają prywatne ogródki – dodaje deweloper.

UM Wrocławia


Kim jest inwestor?

Jak czytamy na stronie internetowej, grupa deweloperska Ancona realizuje projekty obiektów komercyjnych i mieszkaniowych na rynku nieruchomości na terenie całej Polski.

W jej skład wchodzą Ancona Investments S.A., Ancona Development Sp. z o.o. oraz spółki komandytowe powoływane 
do każdej nowej inwestycji.

– Nasze inwestycje mieszkaniowe charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją, nowoczesną architekturą i wysoką jakością wykonania – zapewnia Piotr Seretny, prezes zarządu Ancony.

Ancona Investments S.A. występuje jako spółka zarządzająca kapitałem i funduszami zgromadzonymi przez grupę, Ancona Development Sp. z o.o. bezpośrednio przygotowuje i realizuje inwestycje oraz nimi zarządza. 

– Obecnie finalizujemy inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i Wrocławiu. Grupa pozyskuje również działki w innych miastach – informuje deweloper.