DODAJ

Na miesiąc zamykają most Polanowicki. Zobacz, jak dojedziesz do Krzyżanowic

Wrocław
Na miesiąc zamykają most
tuWroclaw.com
2012-11-09 16:42:00

Most Polanowicki idzie do remontu. Już od poniedziałku 12 listopada przez cały miesiąc będą mogli się po nim poruszać jedynie piesi. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli korzystać z objazdów. - Dokonanie niezbędnych prac naprawczych pozwoli na dalsze korzystanie z obiektu przez pojazdy, których masa przekracza 10 ton, m.in. przez autobusy komunikacji miejskiej - wyjaśniają urzędnicy.

Od 12 listopada most Polanowicki na miesiąc zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Piesi nadal będą mogli się po nim poruszać. Jak tłumaczą urzędnicy, powodem zamknięcia jest konieczność wykonania prac naprawczych w celu utrzymania nośności obiektu na poziomie 30 ton.

- Ostatnia ekspertyza techniczna zaleciła wdrożenie na moście Polanowickim ograniczeń tonażowych - z 30t do 10t - z uwagi na zużycie pewnych elementów konstrukcji. Dokonanie niezbędnych prac naprawczych pozwoli na dalsze korzystanie z obiektu przez pojazdy, których masa przekracza 10t (m.in.autobusy komunikacji miejskiej) - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


Od poniedziałku firma Tarcopol rozpocznie wzmacnianie konstrukcji (zaślepienie otworów w dźwigarach głównych) oraz przyczółków (zabezpieczenie siatką i betonem natryskowym). Prace pochłoną około 500 tysięcy złotych.

- Pomimo tego, że roboty wzmacniające nie naruszą nawierzchni drogowej ich prowadzenie wymaga całkowitego wyłączenia ruchu kołowego z uwagi na towarzyszące im drgania konstrukcji - dodaje Ewa Mazur.

Dojazd do Krzyżanowic będzie się odbywał przez Psary.

Dla samochodów wyznaczono objazd z Wrocławia do Krzyżanowic ulicami: do Krzyżanowic - Żmigrodzką, Sułowską, Parkową (Psary), Psarską (Krzyżanowice) do Głównej (Krzyżanowice), natomiast do Wrocławia - Psarską, Parkową, Sułowską, Żmigrodzką.


Trasę przejazdu zmieni również autobus linii 130.
Autor: tm